De vanzare KIA Ceed FL

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

De vanzare KIA Ceed FL

Post by Mihai-Alexandru »

Va salut dragi colegi de forum,

Desi in ultimul an nu am mai fost activ datorita schimbarilor mele profesionale, am impresia ca aici sunt mereu printre pasionatii marcii coreene. Dupa o perioada de cca 10 ani petrecuta in cadrul retelei KIA Romania am decis la inceputul anului trecut 2015 ca am nevoie de o noua provocare profesionala astfel incat m-am mutat atat cu domiciliul cat si locul de munca la Cluj-Napoca.
Din martie 2015 lucrez la Autoworld reprezint marca AUDI, am optat pentru un brand premium din dorinta de a ma automotiva, de a face altceva. Nu as fi migrat de la KIA spre un alt brand din acelasi segment precum poate au facut-o multi de nenumarate ori. Cred in KIA si recomand oricarui potential cumparator aceasta marca.
Ori de cate ori stau de vorba cu un client care detine un autoturism KIA simt ca se creaza o legatura intre mine si acesta si niciodata nu as putea sa uit de unde am plecat.
Pacat ca nu este mai dezvoltata reteaua de distribuitori in Romania pentru ca brand-ul in sine este mult subevaluat. Va recomand sa fiti mandri in calitate de posesori KIA iar daca unii poate ne desconsidera din acest punct de vedere ignorati pt ca nu sunt suficient informati. Am detinut 2 autoturisme KIA pana in prezent ambele achizitionate de noi si utilizate cca 50.000 km fiecare perioada in care nu am schimbat nimic in afara de reviziile regulate si cred ca un bec h7 la ceed...ce as putea sa reprosez acestei marci ? Nimic.
Multumesc

Insa ca sa nu deviez prea mult : datorita faptului ca utilizez autoturism de serviciu ma gandesc sa vand Ceed-ul meu achizitionat in 2011 cu atata efort si drag. Nu este sigur ca asta imi doresc dar il folosesc mai mult in week-end-uri.
Este vorba de versiunea 1.4 benzina 90 CP Euro 5 fabricat 2010 inmatriculat in 30.04.2010 de catre VB Leasing ulterior un an mai tarziu achizitionata de mine pe firma.Din luna Iulie 2015 masina este pe persoana fizica mai exact pe subsemnatul . Sunt singurul proprietar al masinii iar in acest moment masina are 56.000 km .
Ultima revizie efectuata in toamna anului 2015 asadar este la zi din toate pctele de vedere ( ITP, taxa poluare Euro 5 achitata, RCA valabil, certificat fiscal )
Culoarea : Infra Red, echipare BEST cum se numea atunci .
Starea : cu exceptia barei spate si a portierei spate stg. masina nu are nici o zgarietura . Ambele elemente necesita revopsire exista dosar deschis la asigurari dar inca nu am avut timp sa merg la service pentru acest detaliu.Personal nu m-au deranjat intrucat nu se observa insa nefiind eu vinovat ci o vecina care nu se descurcase la parcare m-am gandit sa le fac candva....cand voi avea timp.
La cerere pot sa fac poze dar va asigur ca nu se observa decat live .
Nu am atins masina si nu a fost niciodata implicata in evenimente rutiere. Se poate verifica masina in orice service din toate pctele de vedere.
Garantie ramasa : 30.04.2017

Privind pretul acesteia : sunt un om foarte deschis si transparent. Stiti mare parte din voi care a fost pretul unui Ceed in 2011 adica in jur 12.000 Eur. La kilometrajul amintit, starea masinii si intretinerea acesteia corespunzator eu as accepta un pret minim de 6.300 Eur

Nu eu decid daca e mult sau putin dar pentru aceasta suma sunt dispus sa ma despart de ea. Nu doresc variante/ schimburi intrucat asa cum am spus nu mai am nevoie de o masina personala .

Masina poate fi vazuta in Ardeal :D adica Cluj-Napoca sau Baia Mare.
Rog admin sa directionati acest anunt in topicul potrivit poate l-am plasat unde nu trebuie. Mi-as dori ca aceasta masina sa ajunga la unul dintre voi fanii acestei marci .

Contact : 0746.66.06.86
E: oancea04@yahoo.com

Voi atasa o poza cu masina cand am achizitionat-o si era in leasing pentru a va face o parere. Daca se doresc fotografii actuale se pot trimite individual pe email.

Va multumesc pentru gazduire, suport si va asigur ca voi ramane mereu devotat acestui brand,

Mihai-Alexandru OANCEA.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

Return to “Bazar”