Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
ulisica
Posts: 198
Joined: 11 Oct 2009, 20:32
Auto: Kia ceed
Location: Buzau
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by ulisica »

Pretul pt tavita portbagaj este de 154 lei cu transport inclus?
Mai exista vre-o reducere ?
Multumesc
kia ceed fl.2009/1.4 GSL, Black Pearl,
GPL din mai 2013 ( ODO 42800) /BRC Sequent 24

imarian
Posts: 33
Joined: 01 Nov 2011, 15:40
Auto:
Location: Afumati

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by imarian »

Ieri am comandat un set de covorase pentru Cerato si doua tavi portbagaj.
Recomand tuturor... call center ireprosabil, livrare rapida, preturi ok si materiale de calitate.
[url=https://picasaweb.google.com/100556568276206083367/Migu]Kia Cerato sedan '06 1.5Crdi B-984-MIG[/url] [b][url=http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=20&t=10821]Jurnal de bord[/url][/b]

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by clrandrei »

Cat costa tavita pentru kia ceed hackback? adica cum am eu.
Ai cumva si plasa pentru portbagaj? Cea care tine bagajele strans?
Dar set de 4 covorase din cauciuc?

Multumesc.
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Andu25X si GabiA - va multumesc pentru ca sunteti clientii nostri si va stam la dispozitie si pe mai departe!

ulisica - da, asa cum scrie si in primul post al topicului, pentru forum se acorda 5% reducere fata de preturile de pe site.
Daca pe site se ofera si alte reduceri, acestea se cumuleaza cu cei 5%.
Pe scurt, ai 5% reducere si curierat rapid gratuit. Daca doresti, te rog sa comanzi pe site sau prin mail, dar sa nu uiti sa scrii nick-name+forum. Eu intru pe forum cat de des pot, dar e mai prompt sa comanzi direct la firma. Colegii mei sunt acolo 10 ore pe zi (Luni-Vineri) si pot expedia instant orice comanda.

imarian - iti multumesc pentru vorbele bune si pentru ca ai cumparat de la noi! Sper sa ne mai "vedem"!

clrandrei - tavita pentru portbagaj si covorase, da. Te rog sa le vezi pe http://www.rimimg.ro/catalog
Fata de preturile de acolo ai 5% reducere pentru forum. Daca doresti, te rog sa comanzi pe site sau prin mail, dar sa nu uiti sa scrii nick-name+forum pentru reducere.
Plasa elastica nu importam, dar gasesti cu cativa lei in orice benzinarie sau hipermarket. Ca idee, dupa 22 de ani de soferie, eu personal sunt impotriva utilizarii ei si nu-i gasesc defel sensul. Eu folosesc o cutie plianta de plastic in care tin toate maruntisurile. Cutia nu aluneca pe tavita pentru portbagaj si, in acelasi timp, nu am podeaua toata acoperita cu "prostiute". In plus, daca vreau sa incarc ceva in portbagaj, acesta este in permanenta gol si ordonat. Nu trebuie sa strang intai toate cele si sa vad cum le pun ca sa nu se plimbe...

Revin si cu rugamintea din postul anterior:
Va rog, daca vedeti ca nu raspund in 24-36 de ore de la mesajul vostru, inseamna ca ori nu am primit notificare, ori sunt pe drumuri si, evident, nu am cum/timp sa raspund. Din pacate, din toata firma doar eu ma ocup de forum. Nici unul din colegii mei nu poate fi convins sa raspunda macar cand sunt eu plecat...

Va rog sa vedeti pe http://www.rimi.ro sau http://www.rimimg.ro/catalog toate produsele, cu poze, preturi si detalii. In principiu, tot ce apare pe site este pe stoc in permanenta.
Fata de preturile de pe site, scadeti 5% pentru forum. Daca faceti comanda direct pe site sau prin mail, va rog sa nu uitati sa scrieti nick-name+forum pentru reducere.

Ceau!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Skyppy »

salut. la covorasele de cauciuc pt ceed care a ramas oferta? ms

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Skyppy - Va rog sa vedeti pe http://www.rimi.ro sau http://www.rimimg.ro/catalog toate produsele, cu poze, preturi si detalii. In principiu, tot ce apare pe site este pe stoc in permanenta.
Fata de preturile de pe site, scadeti 5% pentru forum. Daca faceti comanda direct pe site sau prin mail, va rog sa nu uitati sa scrieti nick-name+forum pentru reducere.
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
Billy
Posts: 403
Joined: 25 Apr 2008, 23:25
Auto: Kia Cee'd
Location: Constanta

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Billy »

Salut,
dupa vreo 3 ani de cand am covorasele luate de la voi, pot spune ca si-au facut treaba, nu regret investitia. Problema e ca cel de la sofer, din cauza utilizarii, sa deteriorat in dreptul acceleratiei, si am o gaura maricica. Nasol ca ma observat prea tarziu, si zapada a cam ajuns la mocheta. Intrebarea era daca as putea achizitiona doar presul respectiv, fara a mai comanda tot setul. Multumesc.
Kia Cee'd HB - 1.4 Best - Machine Silver - 2008 ~ 195000 km
Ford Ecosport - 1.5 Titanium - Blazer Blue - 2019 ~ 62000 km

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by cmihai »

salut...ma intereseaza pentru zafira b daca poti aduce modelul acesta http://rimimg.ro/autoshop/presuri-covor ... a-b-g.html ... sa aiba si partea aceea unde se tine piciorulin stanga
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Billy - imi pare rau, dar nici una dintre fabricile de covorase de cauciuc nu produce separat covorasul soferului. Asa sunt matritele, asa sunt liniile de productie.

Cu mai multi ani in urma i-am intrebat pe rand, pe toti, dar raspunsul a fost acelasi. Sunt si ei constienti ca acela de la sofer e cel mai folosit, dar mizeaza pe faptul ca durata de viata este oricum mare Spun ei ca sunt clienti care nu pastreaza masina cat tin covorasele. Evident, ei se adapteaza criteriilor Vest EU, nu la lumea a treia unde ne aflam noi...
Un alt motiv tine, desigur, tot de costuri: covorasele din fata sunt cam 80% din pretul setului intreg. Implicit, cel de la sofer este 40%. Ei spun ca piata, ignorand criteriile de cost, nu ar "aproba" ca un covoras sa coste aproape cat jumatate de set.

Daca, totusi, doresti sa cumperi tot setul, te rog trimite mail la firma in atentia lui Mircea. Eventual, pro memoria, citeaza acest schimb de posturi si o sa facem un discount... sa-i zicem ca de "inlocuire"...

cmihai - nu. Doar acel model.
De vreo 7-8 ani s-au inasprit niste safety regulations in EU, SUA, Japonia etc si se mai face acea limba la rest-pied doar la masinile la care acesta are o latime si un unghi de inclinatie care sa asigure ca nu se poate misca limba de cauciuc.
Ai vazut ca din ce in ce mai multe masini noi au pe acel foot-rest o placuta de plastic sau aluminiu fixata cu nituri in capitonaj. Cel de mai sus este motivul.

Weekend placut!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

DjFuN
Posts: 322
Joined: 26 Jul 2008, 11:04
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by DjFuN »

Salut, ma intereseaza si pe mine pentru un Kia Cee'd. covorase din material textil. Daca aveti/as dori mai multe detalii referitoare la cele textile. Stima
Kia Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
ODO: 66000Km,

- Car Alarm
- Xenon Philips 8000K
- Auto Sheet Llumar
- Sistem Follow Me Home
- Led Lights Positions 66Smd
- Led Lights Glove Compartment 12Smd
- Led Lights Ceiling 12Smd
- Led Lights Number Plate 6Smd
- Wheels Kia Type A 16 / Tires Dunlop FastResponse
- Tires Dunlop Winter Sport M3 R16

User avatar
Billy
Posts: 403
Joined: 25 Apr 2008, 23:25
Auto: Kia Cee'd
Location: Constanta

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Billy »

[quote="Rimi Timisoara"]Salut!

Billy - imi pare rau, dar nici una dintre fabricile de covorase de cauciuc nu produce separat covorasul soferului. Asa sunt matritele, asa sunt liniile de productie.

Daca, totusi, doresti sa cumperi tot setul, te rog trimite mail la firma in atentia lui Mircea. Eventual, pro memoria, citeaza acest schimb de posturi si o sa facem un discount... sa-i zicem ca de "inlocuire"...


Nu gasim ratacit vreun covoras sofer, cu defect, putin uzat sau fara "gaura" de prindere??
Kia Cee'd HB - 1.4 Best - Machine Silver - 2008 ~ 195000 km
Ford Ecosport - 1.5 Titanium - Blazer Blue - 2019 ~ 62000 km

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by catalin4u24 »

Salut, un set de covorase de mocheta gasim pt proceed'ul meu?
Stima

Sent from my SGS2
'22 Xceed 1.5T City

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

DjFuN si catalin4u24 - va rog sa vedeti pe http://rimimg.ro/autoshop/content/1-cov ... heta-velur toate detaliile despre configurarea covoraselor de mocheta.
Dupa ce le configurati, aveti si preturile acolo. Scadeti 5% pentru forum.

Daca doriti si daca ne trimiteti comanda completa, coerenta si impreuna cu toate datele de facturare si de livrare, in vreo doua saptamani le aveti.

Billy - cum sa fie "ratacit", saracul... ? :lol: Iar defecte nu importam... :P
Nu te superi ca glumesc, nu? Daca doresti, iti stam la dispozitie.

Weekend placut, tuturor!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by bijj »

Am comandat un set de bandouri laterale pe care le-am si primit de la Rimi. Multumesc pe aceasta cale pentru seriozitate si proptitudine.
In instructiuni am vazut ca temperatura optima pentru lipire e de 15-40 si ca masina nu trebuie spalata 24 de ore.
Daca te prinde ploia a 2 a zi se deslipesc sau ce sa inteleg? :?:
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by bijj »

bijj wrote:Am comandat un set de bandouri laterale pe care le-am si primit de la Rimi. Multumesc pe aceasta cale pentru seriozitate si proptitudine.
In instructiuni am vazut ca temperatura optima pentru lipire e de 15-40 si ca masina nu trebuie spalata 24 de ore.
Daca te prinde ploia a 2 a zi se deslipesc sau ce sa inteleg? :?:

Ieri am montat bandourile :D , arata super.
Am fost la cineva care lucreaza la un service le-a montat in 20 min maxim.
Acum ce sa zic sper sa nu se dezlipeasca.
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”