Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by andrei0241 »

Cat ar costa un set de covorase de cauciuc ptr o Fiesta mk6 si unul ptr un Audi A3 8l? Ptr Solenza nu ai?
In cat timp ar ajunge in CT daca as plasa comanda luni dimineata?
Mersi!
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

andrei0241 - Fiesta VI -118 ron, A3 8L - 123 ron.
Pentru Solenza doar din cele care se "regleaza" la forma podelei, la aceeasi calitate si producator (85 ron).
Poti sa vezi toate pozele pe www.rimimg.ro/catalog
Daca ai doar covorase in livrare, mai e un partial din curierat de 15 ron pe colet.

In CT ar fi Marti la pranz daca primim comanda Luni inainte de 11.30-12.

Ceau!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by andrei0241 »

Am plasat comanda mai devreme ptr un set covorase cauciuc Fiesta mk6 si unul ptr A3 8l, insa nu am gasit unde sa mentionez ca as prefera sa fiu anuntat de curier cu 15 minute inainte sa ajunga la adresa mentionata, deoarece e posibil sa nu fiu acasa in jurul pranzului. Cele 15 minute mi'ar fi suficiente sa ma pot intoarce.
Multumesc!
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by zaboss »

andrei0241 wrote:as prefera sa fiu anuntat de curier cu 15 minute inainte sa ajunga la adresa mentionata, deoarece e posibil sa nu fiu acasa in jurul pranzului. Cele 15 minute mi'ar fi suficiente sa ma pot intoarce.
Multumesc!
Andrei, dacă tu găseşti vreun curier care să te sune înainte, promit că voi lucra de azi încolo numai cu el. Eu n-am întâlnit specia asta. Cel mai devreme sună la 15 minute după ce au plecat de la adresă. De aia am ajuns să prefer bătrâna poştă română. Măcar acolo mă duc când am eu timp/chef. [Scuze de oftopic.]
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by andrei0241 »

Recunosc ca nu am primit prea multe chestii prin curieri rapid, insa tin minte de macar 3 ori cand am fost sunat de curier pentru a verifica daca sunt in momentul respectiv la adresa pe care o avea el.
Unul stiu sigur ca a fost de la Cargus, de ceilalti nu retin ezac
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

andrei0241 -
Toate comentariile si preferintele legate de livrare sau alte detalii se pot scrie in campul rezervat datelor de facturare. Coletul tau a plecat ieri spre tine. Din pacate, acolo nu ai scris ca esti de pe forum si nick-name-ul. Nici colegilor mei nu le-ai spus la telefon, asa ca s-a facturat curieratul cu 23 ron, in loc de 15 ron. Sorry, dar n-aveau de unde sa stie, iar eu abia azi inainte de pranz am revenit in tara.
Daca o mai fi sa cumperi de la noi, te rog sa ne amintesti, iar acesti 8 ROn vor fi scazuti de pe factura urmatoare.

Cat despre telefon, vad ca s-a specificat pe colet sa te sune curierul, dar nu stim: 1.daca ei citesc ce scriem noi pe colet si 2.daca se conformeaza.

zaboss - si de la firma de curierat poti ridica direct.
Cat despre sunat, noi insistam a face sa inteleaga firmele de curierat ca e mai ieftin un apel telefonic de cateva secunde, decat combustibilul, timp-om-munca, uzura etc.
Recunosc, de cele mai multe ori explicam degeaba si atat argumentele economice, cat si cele logice ricoseaza din ei...

Ceau!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Tavite pentru portbagaj, covorase de cauciuc si de mocheta, bandouri, cotiere.
Toate speciale pe model de masina, toate produse in Cehia, Germania si Polonia de firme acreditate.
Poze pe www.rimimg.ro/catalog
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by apachioara »

@themircea: am plasat ieri o c-da pe site, pt 3 tavite, ceed hb low (premium q.), logan sedan si sandero. Astept telefonul de confirmare.. as avea nevoie de ele pana vineri. Merci!
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

apachioara - Multumesc mult! Am inteles ca deja ai vorbit cu colegii mei, iar tavitele (doua dintre ele) au plecat ieri spre tine. Am inteles ca a fost urgent, pentru ca altfel era bine sa mai fi stat 1-2 zile, sa vina si Loganurile. Reducerile ar fi fost mai mari.

Ceau!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by apachioara »

merci mircea, am primit tavile, e totul ok.
Loganul poate sapt viitoare, poate la anu' .

costi
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

apachioara - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi!
Cat despre Logan -vine zilele astea. Te suna colegii mei si decizi tu cand sa ti-o trimita.

Ceau!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5231
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Nesta3 »

cat mai costa un set de covorase cauciuc pt proceed cu tot cu reducere si transport?multumesc
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Alex
Posts: 43
Joined: 08 Nov 2007, 17:57
Auto: kia

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Alex »

salut!

in urma unor recomandari si al faptului ca am tot citit pe aici, doresc sa comand si eu la voi un set de presuri pt Kia Cee'd (cea din specificatii) si o tavita. tot pt ea.

merci frumos :)

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Nesta3 - 118 ron + 15 ron un partial de curierat. Poze: http://www.rimimg.ro/catalog/kia-c-62_88.html
Reducerile sunt pe paginile anterioare, dar le redau si mai jos.

Alex - 154+118 -10 ; curierat rapid gratuit.
Te rog: date de facturare si de livrare, precum si un numar de telefon.
Daca primim aceste date pana in 27 dimineata si daca datele sunt complete, in aceeasi zi pleaca spre tine coletul.
Totusi, din semnatura ta (banuiesc ca la aceasta te referi prin specificatii) nu aflu decat lucruri irelevante. Nu conteaza motorul si culoarea, in schimb este definitoriu daca masina e hatchback sau SW si daca are, sau nu, spatiu suplimentar compartimentat de depozitare sub mocheta din portbagaj. Poti vedea detalii si poze pe www.rimimg.ro/catalog

Reduceri in functie de produs si de combinatia de produse pe livrare
• la tavite, bandouri sau cotiere– 10% reducere sau curierat gratuit;
• la covorase (cauciuc si mocheta)– curierat de plata (partial) 15 ron, indiferent cate seturi de covorase sunt in livrare.
• la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit
• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 154 ron

Ceau!
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Alex
Posts: 43
Joined: 08 Nov 2007, 17:57
Auto: kia

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Alex »

greseala mea, recunosc. este hatchback si nu am spatiul acela suplimentar.
datele de facturare cum vi le dau?

multumesc anticipat

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”