Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Kornel »

Salut , as dori sa comand niste bandouri laterale pentru sw dar as dori sa stiu ce latime are modelul tip "sageata" in partea subtire, din virf, cat si la celalalt model (drept) care e latimea ?Care este pretul si cum pot face comanda?
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Kornel - La F5 latimea minima (in fata) e 2.1 cm, iar maxima (in spate) e 5.6 cm.
F1 are latime constanta 4.8 cm.

Pret: 130 ron, minus 10% sau curierat gratuit.
Comanda o poti face pe PM, mail, telefon, SMS, fax sau bufnita lui Harry Potter... :D
Daca nu e pe forum, sa specifici ca esti de pe club kia ca sa primesti reducerile. Am mai patit-o cu oameni care n-au spus ca sunt de pe forum si dup-aia ne-au facut circ ca n-au primit reducere. N-avem cum sa visam...
Datele necesare sunt:
• date de facturare: persoana fizica (CNP si CI), firma (toate datele, inclusiv IBAN)
• date de livrare: acasa sau la serviciu, unde poate gasi curierul mai usor pe cineva in timpul zilei
• neaparat un numar de telefon valabil

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Kornel »

Am dat comanda de bandouri laterale F-1 (drepte) pe PM , daca mai trebuie ceva date te rog sa-mi spui.Mersi frumos.
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Kornel - Multumim pentru comanda! Azi pleaca spre tine.

Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

hlpartners
Posts: 84
Joined: 18 Feb 2008, 01:57
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by hlpartners »

Salut, am nevoie de presuri si tavita pt portbagaj pt un ford connect tournero si tavita portbagaj pt un kia sw.
Daca ai produsele, spune-mi unde pot veni maine sa le vad si sa le achizitionez?
Mersi, astept un PM
Cee'd SW 1.6 DSL, 115 CP CITY, Black Pearl TM 52 HMP

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

hlpartners - pentru Tourneo nu este nimic in catalog. Scuze!
Pentru SW - avem pe stoc tavita. Te rog suna-ne dimineata si vedem cum facem sa o primesti.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by yrandreia »

buna dimineata!

pentru Rio ceva noutati? :)

multumesc!
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Kornel »

Salut , am primit azi bandourile laterale iar acum urmeaza partea cea mai grea MONTAJUL . In instructiunile de instalare scrie ca temperatura optima e de 20-40 grade , ai idee daca se pot monta la timpul asta sau trebuie sa astept pana la vara.Aceiasi intrebare si pentru cei care si-au montat bandouri : se pot monta si la temperatura mai mica de 20 grade (sa zicem 10 grade)???
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by doringvd »

Eu zic sa nu te grabesti....asta daca nu ai la dispozitie un garaj incalzit .
Nu stiu cum se prind ele la 10 grade dar iti spun sigur ca la peste 20-25...nu le mai dezlipesti.
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by vlady_b »

Mi-au venit presurile pentru RIO, se potrivesc perfect.
Kia RIO 1.4
Image

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by emanuel »

Mi-a venit tava de portbagaj. Foarte prompt. themircea lucreaza si se comporta ireprosabil. 24 h a durat din momentul comenzii, Timisoara-Bucuresti fiind drumul parcurs de tava.
Multumesc! Numai bine!
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by djniki4 »

A venit tavita si bandourile comandate pentru ceedul SW al unghiului meu,foarte multumit =D>

hambros2001
Posts: 123
Joined: 02 Nov 2007, 08:57
Auto:
Location: Galati

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by hambros2001 »

Au ajuns azi si presurile de cauciuc pentru colegul meu cu Renault Clio 3. Omul e multumit.
KIA CEE'D SW, 1,4 Best Abbys Blue

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by mortymer »

Vrau si eu o tavita de portbagaj pentru un cee'd city, cu spatiu de depozitare si inele pentru plasa de bagaje - cu scuzele de rigoare pentru teddy, cam asta ar trebui sa fie http://picasaweb.google.com/TeddyKyty/T ... 8901705842 .
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

De ce nu primesc notificare cand am mesaje noi pe forum...? :( :?

yrandreia - Covorase cauciuc (vezi mai sus sau pe site-ul nostru), de mocheta (vezi mai jos) si jucarii (nu pentru Rio, ci pentru copii... - vezi http://www.cobiromania.ro )

Kornel - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi! Asa cum zice si doringvd ( Salut! ), macar vreo 15 grade sa fie... Dar acum nu-i problema, ca la soare e deja mult mai mult... :D

vlady_b, emanuel , djniki4, hambros2001 - Va multumesc pentru ca sunteti clientii nostri si va stam la dispozitie si pe mai departe. Ma bucur ca va plac tavitele si covorasele.

mortymer - da, este pe stoc! Oricand doresti, te rog anunta-ne si imediat pleaca spre tine.

Tuturor colegilor de forum- In cele din urma am reusit sa definitivam oferta pentru covorasele textile. Asa cum va spuneam mai demult, vom aduce doar cele mai bune materiale din oferta producatorului. Ei au si ieftinaturi de-alea cu mocheta subtire, dar noi nu vom aduce! Din cate spune fabricantul, pe-alea le cumpara doar reprezentantele... :lol:

• Spatele covoraselor este cauciucat, antialunecare.
• Mocheta e groasa, deasa si de calitate excelenta.
• La calcaiul soferului este dublat si intarit materialul.
• Toate sunt speciale pe model de masina (originale) si sunt vreo 800 de modele de masini in catalog.
• Covorasele vin standard cu marginea tivita cu material textil, dar se poate comanda margine tivita cu piele artificiala ( + 5 ron) sau cusuta in diferite culori (+4 ron)
• Pentru sistemele de fixare (doua modele) exista multe optiuni: 1. poate nu doriti deloc...; 2.daca aveti sistemul de fixare in podea, puteti cere doar saibele de plastic de pe covorase - pe modelul dorit. (2 ron/buc). 3.Daca nu aveti nici sistemul de fixare in podea, setul complet (surubul ce intra in mocheta + saibele de pe covoras) costa 4 ron/ buc. Se pot pune cate una sau doua pe covorasele din fata, in functie de preferinte (doar cate o prindere ar fi suficienta pentru a impiedica alunecarea).

Preturile sunt mai unitare. Depind doar de material si de numarul de locuri al masinii (5 locuri, 6-7 locuri, 8-9 locuri).
Vom aduce doua clase de materiale:
• Carrera si Caliber - pentru masini cu 5 locuri – 100 ron ; pentru masini cu 6-7 locuri – 121 ron
• V8 Elegant – pentru masini cu 5 locuri – 110 ron ; pentru masini cu 6-7 locuri – 137 ron
Covorase de mocheta nu vom aduce pe stoc, datorita diversitatii mari a optiunilor. Nici macar producatorul nu tine stocuri. Durata de livrare va fi intre 7-20 zile.
Si la acestea, ca si la cele de cauciuc, va raman 15 ron de plata - un partial din costurile de curierat. Vedeti si sistemul de discounturi si transport.

Pe http://www.flickr.com/photos/25835939@N02 aveti si cateva poze.

Weekend placut!
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”