Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Si ultima intrebare pt @themircea daca tavita pt SW este ca la @c.ciprian cu cele 2 patrate iesite in relief in colturile din spate?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Akhbar - Multumesc pentru poze! Imi dai "licenta" sa le pot trimite si altora care intreaba? Evident voi scrie ca iti apartine copyright-ul. :lol:

Arnold 12 - nu trebuie sa fie ultima... Nu ma deranjeaza intrebarile - denota interes! Si daca vei decide sa nu cumperi de la mine, macar stiu ca ti-am fost de folos si, poate vreodata...
Dupa cum vezi in pozele lui Akhbar, la tavita de la mine nu sunt patratele.

Patratele din pozele lui Ciprian sunt, evident, pentru acoperirea carligelor de amarare a bagajelor. Se pare ca pe masinile folosite pentru sablonare de catre producatorul meu nu erau carlige de amarare. Oricum, sunt rabatabile la orice masina.

La tavitele mele, pe modelele la care este prevazut accesul pentru aceste carlige, forma difera fata de a tavitei lui Ciprian. - vezi primul post, prima poza.
Au un umar rectangular, in asa fel incat daca treci inelul prin acel loc, sa nu se "propage" vreo taietura si sa nici nu existe vreun loc pe unde sa se poata scurge vreun lichid sub tavita. Sper sa se vada in poza...

Multumesc,
Mircea

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

abea astept presurile:) sper sa fie totusi sub pretul cerut de cei de la kia....


te rog sa nu eziti sa ne anunti cand o sa le poti comercializa....eu sunt un client sigur in ceea ce le priveste si sunt convins ca o sa fie multi altii de pe aici:)

numai bine!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

luci
Posts: 129
Joined: 01 Aug 2007, 21:17
Auto:
Location: turda cluj

Post by luci »

Si eu vreau presuri!!!!
kiaceed 1,4base black pearl frumoasa foc

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

themircea wrote:Salut!

La tavitele mele, pe modelele la care este prevazut accesul pentru aceste carlige, forma difera fata de a tavitei lui Ciprian. - vezi primul post, prima poza.
Au un umar rectangular, in asa fel incat daca treci inelul prin acel loc, sa nu se "propage" vreo taietura si sa nici nu existe vreun loc pe unde sa se poata scurge vreun lichid sub tavita. Sper sa se vada in poza...

Multumesc,
Mircea
Deci ai tavite cu umar rectangular? Daca DA cit costa?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Riky, luci - Va voi anunta cand incep sa aduc presuri.

Arnold12 - Stai! Nu tavitele au umar rectangular... :shock: Citatul tau a exclus din context fraza anterioara - patratele pentru accesul centurii de siguranta a bagajelor (sau plasei elastice) au o bordura cu sectiune rectangulara. Chiar si in fraza citata de tine este, totusi, clar... "daca treci inelul prin acel loc"
Ne incurcam in terminologie si semantica :lol: Cred, totusi, ca in prima poza postata in topic se poate vedea la ce ma refer...

Mircea

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@themircea - cu scuzele de rigoare dar nu mai inteleg nimic :(

Tavita da posibilitatea folosiri plasei elastice?

Sper ca am fost mai clar :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Da, ai fost mai clar.
Ai vazut pozele lui Akhbar, nu?
Ti-am raspuns, cred, deja... Citez: "Dupa cum vezi in pozele lui Akhbar, la tavita de la mine nu sunt patratele."

Am dat si in TM destule ceed'uri, dar nu retin daca aveau carlige pentru plasa elastica si care era pozitia lor.
Stiu doar ca nu au intrat in conflict cu tavita.
Daca sunt pe peretii portbagajului - poti folosi plasa. Daca sunt pe podea - nu poti folosi plasa.

Oricum, cu materialul anti-alunecare, plasa nu-si prea mai are rostul... Uite ce spunea valiinves: "Si am uitat sa zic ca de obicei am in porbagaj niste valize cu diverse scule care faceau ca la popice prin porbagaj la viraje si mai si zanganeau destul de urat prin gropi. Acum nu am nici un stres. E si liniste in portbagaj si chiar am si pus o frana mai serioasa si nu am auzit nimic. Am si unitate de masura. A sesizat si nevasta-mea diferenta."

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

themircea,salut ! Despre maciulie schimbator,ceva,cumva ?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Malte - Scuze, dar nu voi aduce maciulie schimbator in viitorul apropiat. Ma gandesc ca magazinele de tuning ar trebui sa aiba.

Imi pare rau ca nu pot sa te servesc.

Mircea

marius13
El Cid
Posts: 38
Joined: 16 Feb 2008, 12:09
Auto:
Location: Arges

Post by marius13 »

@themircea: Azi am primit tavita. Multam fain.

Tavita este pentru portbagaj de hatch fara tavita compartimentata peste roata de rezerva (adica asa cum este din fabrica). Trebuie sa recunosc ca nu am avut rabdare sa astept 1 h. dupa ce am despachetat-o pentru a reveni la forma initiala. Am montat-o imediat dar chiar si asa sa potrivit nemteste. A format cateva cute mici pe pe marginea superioara dar probabil in timp vor dispare dupa ce isi revine in urma despachetarii.
Fiind varianta BEST nu am carlige pentru plasa de ancorare in portbagaj ci numai pe cele care se folosesc la ancorarea scaunului pentru copil in varianta A. Asadar tavita nu a trebuit sa aiba degajari pentru acestea ea fiind perfect ermetica.
Si DA, se primeste si factura. Inca o data "Multam".
Cee'd 1.4 GSL LX MT-BEST abyss blue; comanda finala 08.02.2008; achitat integral 08.02.2008; plecata din Slovacia 18.02.2008; ajunsa in tara 23.02.2008; serie primita 25.02.2008; livrata 01.03.2008 (martisor).

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Marius13 - Eu iti multumesc! Pentru cuvintele bune si pentru ca ai cumparat de la mine!

Mircea

Jenel
Posts: 173
Joined: 07 Mar 2008, 16:29
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Jenel »

Salut Mircea!Tavita a ajuns la mine inca de sambata dimineata exact asa cum era stabilit si ma declar foarte multumit de ea....din cauza unor probleme abia azi am reusit si eu sa postez...merci inca o data pt tavita:D

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

jenel - Iti multumesc ca ai cumparat de la mine! Ma bucur ca esti multumit. Poate vor si prietenii tai? :P :wink:

Arnold12 - O erata la ceea ce ti-am raspuns in 4 Aprilie - abia dup-aia am vazut ca fletzu' ca ai SW nu HB. La SW exista (!) locurile speciale pentru accesul plasei elastice. Imi cer scuze pentru neatentie!

Mircea

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@themircea - banuiam ca e ceva necurat :P

P.S. - saptamina viitoare o sa ai o comanda ferma de la mine daca imi zici si pretul (sa nu mai apara incurcaturi) :)
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”