Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by scubli »

@themircea: Am si eu o intrebare, tavite de cauciuc pt. VW Sharan ai cumva ?

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

scubli - Tavite de portbagaj pentru Sharan am pe stoc. Din ce an e , ca au fost doua generatii? 146 ron minus 10% sau transport gratuit prin curier rapid.
A! - vis-a-vis de "cauciuc" - tavitele nu sunt din cauciuc, ca ar fi avut vreo 20 de kg la marimea aia. Sunt dintr-un plastic moale, flexibil si cu mult mai durabil si mai aratos decat cauciucul.
Daca doresti, te rog suna-ma sau PM cu nr.de tel. si date de livrare.

Multumesc,
Mircea
0720.699655, 0256/275273
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by scubli »

@themircea: Multumesc pt. promptitudine si amabilitate.
Te voi anunta cand ajunge cum potriveste. :)

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by serdimi »

Salut din nou!
Daca ridic mocheta si se vede roata de rezerva inseamna ca nu am spatiu suplimentar de depozitare?Asadar te rog o tavita portbagaj Pro Cee'd(fara ssd) si bandouri de colt varianta mai lunga pt fata si spate.
Datele pt expeditie le-am postat pe PM-ul tau.Am sa-mi permit sa te deranjez si la telefon.
Te felicit pt treba pe care o faci pe acest forum.
Merci si succes,SD
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

scubli - sigur o sa-ti placa! Am dat multe Sharan-uri si-n TM si am vazut cum se potriveste. Mama...! Da' ce portbagaj urias! Cred ca la unele modele vine ca optional si terenul de tenis acolo, nu?

serdimi - OK! Am inteles despre model, dar sa stii ca n-am PM de la tine. Vezi ca de vreo 2-3 zile, de multe ori cand dai send la PM apare nu-stiu-ce eroare si trebuie s-o iei de la capat ca nu-l trimite. Te rog, daca vrei suna-ma.
Iti multumesc pentru felicitari :) - imi fac doar munca. Daca o fac bine sau rau - voi decideti.

Multumesc si Weekend placut tuturor!
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by scubli »

@themircea: Da, e adevarat ca e imens portbagajul, pe langa cel de tenis ai si o pista mica de bowling :lol:

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by cata_ceed »

themircea - care au fost mai bine vandute din bandourile laterale din cele 2 modele (F-1 , F-5) ? Ca as dori si eu inca o comanda la bandouri ca mi-ai trimis sapt asta tavita de portbagaj si as dori si bandourile
Posesor de Kia Ceed

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by helici_florin »

gata, uite feedback :

am primit si eu azi tavita, am ridicat-o direct de la sediul curierului (cam nesimtit de altfel, ca na, am ridicat-o la ora 13 si ei aveau program pana la 12, dar masina a ajuns dupa 12. in fine, sictirul de sambata al angajatilor)

tavita se potriveste bine. s-a desfacut imediat, nu am stat ore ca sa o pun in portbagaj :). Supragata antiaderenta chiar e buna. are efect.

o zi buna

semnat : un client multumit :)
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Riky »

Salut Mircea!Ai cumva si presuri pentru Ford Fiesta(model 2007)?Si daca da,spune-mi te rog cat costa!Multumesc!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

cata_ceed - ne-am auzit deja. Luni pleaca spre tine.

helici_florin - Ma bucur ca-ti place tavita si imi cer scuze pentru firma de curierat. Eu v-am mai spus tuturor: cea mai buna investitie e un bilet de avion numai dus.

riky - Da, am pe stoc covorase pentru Fiesta. 115 ron, dar ai citit, cred, ca la presuri nu pot plati integral transportul. Iti ramans si tie vreo 14-15 ron.
Daca e si vreo tavita sau bandouri in colet - suport eu toate costurile.
Daca sunt mai multe seturi de presuri - acel partial se imparte si va ajunge la 5-8 ron/ set.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

lookas
Posts: 71
Joined: 21 Nov 2007, 14:22
Auto:
Location: Timisoara

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by lookas »

Dupa ce luasem tavita de portbagaj prin vara, am recidivat si am luat si covorase de cauciuc, saptamana trecuta.
Le inlocuiesc cu succes pe cele din textil, cel putin pentru sezonul umed/rece. Nu le-am vazut eu, dar am motive sa cred ca zic adevarul ai mei cand spun ca se potrivesc foarte bine, e un material bun, nu miros a magazin de tenisi chinezesti, nu aluneca piciorul pe ele, nu se aduna sub pedale, si Mircea e un tip tare-tare cumsecade.

Poate ca in sectiunea de dealeri ar trebui pus macar un link catre topicul asta... e prea anormala diferenta de atitudine; o tabara vinde un produs de peste 300 de ori mai scump si se poarta cam tot de atatea ori mai prost cu clientul.

Traim intr-un spatiu si in niste timpuri ale prostului bun-simt.

Felicitari, Mircea!
Kia Cee'd [06.2008] | 1.4GSL Start + opt. | Pewter beige | ODO 24500
< Album foto > | < Jurnal >

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

lookas - Va multumesc, tie si parintilor tai, ca ati cumparat din nou de la mine! Iti multumesc, de asemenea pentru parerea despre mine... :)
Numai bine, oriunde te-ai afla!

Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Ogy »

Mircea cred ca acum poti edita primul tau post si sa pui in el cam tot ce se poate cumpara de la tine.
Multumesc.
ma intereseaza bandourile laterale si pentru colturi. Sunt destul de flexibile astfel incat sa le pot "modela" dupa formele masinii?
De exemplu in pozele expuse de tine la varianta pro cee'd ...protectie protectie dar puteau fi puse urmarind conturul masinii nu drept asa ...fiecare cu piticii lui :)
-se pot vopsii?

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Ogy - DA, sunt suficient de flexibile incat sa nu ai absolut nici o problema in a le da forma caroseriei. S-ar putea sa te chinui putin daca vrei sa le innozi, insa... :P
Da, se pot vopsi - la fel ca si oglinzile sau barele - se da un strat de grund si apoi vopseaua.
Cat despre forma - da , asa cum ii spuneam mai sus si lui Serdimi, ar fi fost fain sa fie ca la i30 - vezi poza aici: http://www.flickr.com/photos/25835939@N02 . Pe de alta parte, daca se pun prea jos, le pui degeaba ca nu mai ai protectie deloc. Usa e bombata mai sus si acolo te lovesc cei de langa.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Ogy »

dap pe hyundai arata bine pentru ca urmareste linia masinii dar piticii imi spun ca trebuiau sa la faca invers ...partea groasa in spate
-de obicei lateral suntem loviti direct nu paralel (sters) si atunci ai nevoie de bare nu bandouri :)
-daca o parchezi ostentativ pe colt logic ca o sa fi sters ....
-am parcat acum cateva zile intre doua masini, dar cu cel putin 40 cm mai inauntru decat ele ....nu am fost sters de o masina ci de un carut ceva ...celelalte doua masini au ramas intacte
PS:Cel mai ghinionist imi zice...:)
preturile ?

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”