Marea coloana Live

Poze, filmuleţe, amintiri, emoţii...
Post Reply
rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by rebeu »

Pe site trebuie să aşteptaţi să fie încărcat COMPLET filmul. Abia după încărcarea lui completa (undeva in directorul temporar al browserului pe care-l folositi), începe rularea filmului. În funcţie de viteza de descărcare, unii se pot sătura de ashteptare înainte să se termine descarcarea fisierului, crezând astfel că nu merge bine pagina.

Din pacate n-am reusit să fac să mearga streamingul (ca la YouTube) astfel încât să se poată vizualiza filmul înainte să fie terminata descarcarea.
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by Vincze Szilard »

cum l-ai dat jos ca mie imi cere bani?
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by rebeu »

Probabil ca ai incercat sa faci salvarea din galerie (primul link) şi nu din afişarea chioara a conţinutului directorului (al doilea link). Nu ma pricep chiar atat de mult la pearl incat sa caut si sa modific softul de galerie astfel incat sa şterg chestiile alea de reclamă (sponsori) care te îndeamnă să printezi pozele prin ei.
Partea cu salvarea direct din galerie a fisierelor nu merge sigur decât la poze. La filme...câteodată se blochează... De aceea pun mereu doua linkuri ca sa poată face fiecare ce vrea.

Aici ai o captura de ecran care te poate ajuta să înţelegi cum să salvezi filmuleţul pe discul de pe calculatorul tău.

Trebuie să precizez că pentru a se ajunge la acel ecran trebuie să dai click-dreapta in numele fişierului afişat la acea adresă.

Dupa ce se selectează "Save Target as" (click-stânga) apare o nouă fereastră unde trebuie precizat unde se va salva fişierul.

Succes!
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Re: Marea coloana Live

Post by bobu05 »

Nu au dat nimic la Promotor. :oops:
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

traiangm
Cee'd rider
Posts: 108
Joined: 28 May 2007, 22:57
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by traiangm »

Salutare tuturor,


Cu intarziere, am incarcat si eu niste fotografii de la eveniment:

http://picasaweb.google.ro/traiangm/Mar ... ov10102009
KIA cee'd 1.4 LX BEST piston grey
MS-23-BAU

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by Vincze Szilard »

cand aflam daca am intrat sau nu in cartea recordurilor?
:d
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Marea coloana Live

Post by moonwalk »

Mai ce onoare :) acum am vazut si eu ca sunt mentionat pe clubkia.ro...nu m-am prins pana acum pentru ca intram direct pe forum #-o Thank you thank you...a fost super si daca mai organizati fiti siguri ca ma prezint :)
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by scubli »

@moonwalk: Ai fost mentionat chiar de KIA Romauto :D

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Marea coloana Live

Post by moonwalk »

:oops: ce onoare :D
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Marea coloana Live

Post by Brill »

Cu o foarte mare intirziere (probleme tehnice) am reusit sa descarc tot ce am fotografiat io si sotia. Sper ca nu e tirziu... :D

http://picasaweb.google.com/BrillKiosu/ ... Ro10102009#
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Marea coloana Live

Post by alaexus »

Bravo! Pare ca a fost mare distractie! Cu parere de rau ca nu am putut ajunge...deh...probleme financiare...criza...etc. Dar ne mai vedem noi!
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by Vincze Szilard »

ce se mai stie de cartea recordurilor?
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by Vincze Szilard »

nu mai stie nimeni si nimica despre cartea recordurilor
am intrat sau nu?
:(
ca vad ca nu mai zice nimeni nimic
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

geroberto
Posts: 18
Joined: 15 May 2009, 13:56
Auto:

Re: Marea coloana Live

Post by geroberto »

Salut tuturor. Ne apropiem cu pasi repezi de aniversarea unui an de la Marea Coloana Kia de la Brasov. Cine stie cand va fi urmatoarea? Am intrat in Cartea Recordurilor sau nu? Avem dreptul sa fim informati. Chiar daca nu am reusit sa intram in Cartea Recordurilor pe 10.10.2009, din diverse motive, daca e asa am putea relua incercarea in alta data si cu mai mult succes. Va astept cu informatii. By. Numarul 199 din octombrie.

geroberto
Posts: 18
Joined: 15 May 2009, 13:56
Auto:

Re: Marea coloana Live

Post by geroberto »

Salut tuturor. In curand aniversam un an de la Marea Coloana Kia de la Brasov. Am intrat sau nu in Cartea Recordurilor? Nu am gasit nimic specificat la reusita sau esec. In 10.10.2009 au venit cu entuziasm atatia oameni si masinile lor minunate. Avem dreptul sa stim. Daca nu am reusit, am putea incerca din nou, tot acolo sau in alta locatie cu mai mult succes. Acum stim daca am gresit cu ceva. Ma gandeam intr-o zi sa incercam chiar o caravana Kia, cu un parcurs mai lung intr-o zona turistica, eventual turul Romaniei. Presupun ca e foarte greu de organizat, dar putem incerca ceva nou deoarece exista experienta dupa 3 ani de intalniri nationale. Nu neaparat cu sute de masini, dar macar un circuit efectuat cu 25-50 masini si cazare la 250-300 km. Think! By! Numarul 199 din octombrie.

Post Reply

Return to “Impresii de la Coloană”