Marea coloana Live

Poze, filmuleţe, amintiri, emoţii...
Post Reply
Cristy_Sorento
Posts: 99
Joined: 16 Oct 2008, 01:21
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Marea coloana Live

Post by Cristy_Sorento »

Super ideea si initiativa desii trebuia sa fie:' Cea mai mare coloana Ceed din lume' : 8)




Scuze daca am deranjat pe cineva ...
Sorento 2.5 CRDI AT EX Ice Blue B 44 YTA

pers3_phona
Posts: 2
Joined: 11 Oct 2009, 21:30
Auto:

Re: Marea coloana Live

Post by pers3_phona »

Salutare! Felicitari organizatorilor pentru eveniment, a fost intr-adevar o experienta inedita! Mult succes pentru data viitoare si abia astept sa ne revedem! Cateva poze si de la noi (me and Moonwalk).
http://picasaweb.google.ro/madalinapirv ... a10Oct2009#
Mada

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by crispisu »

Madaaaaa, bine ai venit pe forum =D> =D>

p3tr351
Posts: 52
Joined: 23 Aug 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by p3tr351 »

am si eu 2 poze mai semnificative :lol:
Image
Image
1.6 crdi hp
pro_cee'd kompass blue classic
nr 19 in coloana

pers3_phona
Posts: 2
Joined: 11 Oct 2009, 21:30
Auto:

Re: Marea coloana Live

Post by pers3_phona »

Eh...It's good to be here! Pup :D

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by doringvd »

Dragilor, indiferent de numarul final pe care l-ati vazut...mai adaugati inca 8 pe langa acesta, masinile martaxului au fost numerotate de la 01-08 (pentru a nu da peste cap toata numerotarea pe care am increcat sa o facem din capul coloanei)
:lol: :wink: :lol:
cu respect...numarul 1 din coloana va saluta....din nou :D (nu ca ar mai fi fos drac de cee'd la ora 10:00 la Martax :lol: )
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

cristush
Posts: 147
Joined: 18 Apr 2008, 10:43
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by cristush »

Multumiri de la nr.95 tuturor celor care au participat la eveniment! Imi pare rau ca nu au avut toti steguletze, ca data trecuta, ar fi fost frumos...
Felicitari pentru depasirea "target"-ului de 200 masini ! Speram sa ne vedem inscrisi in Guiness Book !

Multumim si Politiei, desi dupa experienta din februarie ma asteptam sa se ocupe mai bine de asigurarea deplasarii coloanei, astfel incat sa nu se intercaleze alte masini si sa ne putem deplasa fara sa incurcam prea mult circulatia. Ne cerem scuze, pe aceasta cale, brasovenilor pe care i-am blocat in trafic, dar, asa cum spuneam, e si vina Politiei dupa parerea mea.

Scuze ca n-am ajuns cu voi la Bran, a trebuit sa plecam :(

Pozele mele (nu cine stie ce) sunt aici: http://picasaweb.google.ro/cristian.gra ... ov10102009#

Bravo clubKIA.ro !!!
Sper sa ne mai vedem si cu alte ocazii !
Cee'd HB 1.4 GSL So Red START + optionale (numele ei: Maia)
Comanda: 23mar2008, Serie: 19mai, Livrata: 29mai
B-79-GCS
Poze intalnire Bran + coloana Brasov 21feb2009 AICI
Poze coloana KIA Brasov 10oct2009 AICI - Maia are numarul 85 in coloana

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Marea coloana Live

Post by scdvv »

cristush wrote:Multumiri de la nr.95 ..........................

..............................................
!
La 95 am fost de fapt eu, dar multumirile raman :) :)

Data viitoare o facem spre Codlea, este drum cu 4 benzi si putem pastra coloana intacta fara "ajutorul" Politiei.
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

cristush
Posts: 147
Joined: 18 Apr 2008, 10:43
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by cristush »

scdvv wrote: La 95 am fost eu, dar multumirile raman :) :)
Data viitoare o facem spre Codlea, este drum cu 4 benzi si putem pastra coloana intacta fara "ajutorul" Politiei.
:)
Corectie, de la numarul 85.
Mersi de observatie !
Cee'd HB 1.4 GSL So Red START + optionale (numele ei: Maia)
Comanda: 23mar2008, Serie: 19mai, Livrata: 29mai
B-79-GCS
Poze intalnire Bran + coloana Brasov 21feb2009 AICI
Poze coloana KIA Brasov 10oct2009 AICI - Maia are numarul 85 in coloana

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by crispisu »

Vincze Szilard wrote:imediat vin si eu cu poze
care e urmatoarea intalnire, si unde?
ce ziceti de un revelion?
si inca o intrebare, la cine e cardul meu?
:)
am vazut ca sunt mai multi doritori, asa ca...viewtopic.php?f=45&t=7155

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by scubli »

cristush wrote:Pozele mele (nu cine stie ce) sunt aici: http://picasaweb.google.ro/cristian.gra ... ov10102009#
=D> Imi place mult poza asta, dar ce atent eram la drum... :lol: http://picasaweb.google.ro/cristian.gra ... 1965344866

cristush
Posts: 147
Joined: 18 Apr 2008, 10:43
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by cristush »

scubli wrote: =D> Imi place mult poza asta, dar ce atent eram la drum... :lol: http://picasaweb.google.ro/cristian.gra ... 1965344866
:P
Si tu, dar si cel care traversa :D
Cee'd HB 1.4 GSL So Red START + optionale (numele ei: Maia)
Comanda: 23mar2008, Serie: 19mai, Livrata: 29mai
B-79-GCS
Poze intalnire Bran + coloana Brasov 21feb2009 AICI
Poze coloana KIA Brasov 10oct2009 AICI - Maia are numarul 85 in coloana

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by scubli »

@cristush: Cred ca cel ce traversa e mai degraba ghinionist decat neatent :lol:

masterblaster
VOOM.RO
Posts: 1161
Joined: 15 May 2007, 20:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Marea coloana Live

Post by masterblaster »

uite si articolul :D urc acu si restu pozelor pe picasa.

Un nou succes clubkia.ro!
Clubul posesorilor si fanilor Kia din Romania a realizat "Cea mai lunga coloana de masini Kia din lume", nu mai putin de 226 masini incolonandu-se in fata dealer-ului Martax Group din Brasov.

Dupa succesul inregistrat in februarie la prima “Mare Coloana” sperantele erau mari, dar din pacate conditiile pentru omologare au ajuns tarziu si recordul nu a putut fi inregistrat, desi clubkia.ro a reusit sa mobilizeze 124 de posesori de automobile Kia. Cu toate acestea clubkia.ro a inaugurat o noua categorie in Guinness World Book of Records si anume “Largest Parade of KIA Cars”.

O performanta extraordinata, dar coloana din 21 februarie si intalnirea din acel weekend au insemnat mai mult decat atat. Membrii clubkia.ro au dat dovada de solidaritate si uniti de o pasiune comuna au realizat un eveniment de exceptie, o premiera pentru cluburile auto din tara noastra. Manati de aceasta determinare membrii clubkia.ro nu s-au culcat pe lauri si au recidivat in acest weekend.

Astfel pe 10 octombrie, clubkia.ro a sfidat criza economica si a depasit orice previziuni, totul in numele unei pasiuni cu care rezonam in totalitate: automobilul. Desi vorbim despre “Cea mai lunga coloana de masini Kia” nu masinile (“kiutzele” dupa cum sunt alintate pe forum) au fost vedetele, ci oamenii. Membrii din intreaga tara au lasat de o parte problemele financiare, oboseala si grijile cotidiene pentru a lua parte la un eveniment absolut impresionant.

Fie ca au parcurs 5 km sau 500 km toti membrii clubkia.ro au contribuit din suflet la realizarea coloanei de 226 masini Kia. Acestora li s-au alaturat reprezentanti ai Kia Romauto si ai dealer-ilor din tara. Este greu de descris impresia pe care o ai cand vezi peste 200 de masini si aproape 400 de oameni impreuna pentru un singur scop, acela de a intra in Cartea Recordurilor. Doar o imagine din elicopter ar fi putut reliefa in totalitate desfasurarea de forte, acostamentul de pe strada Harmanului devenind neincapator.

Cele 226 automobile Kia s-au incolonat la ora 14:00 in fata dealer-ului Martax Group si au parcurs in jur de 15 km in formatie completa, pentru omologare fiind nevoie de numai 3.2 km. Aflat la sfarsitul primilor 4 km am putut vedea o coloana parca interminabila de masini Kia, o imagine greu de descris in cuvinte, dar pe care o veti putea vedea in filmele ce vor fi disponibile in galeria video a site-ului. Reactiile trecatorilor si ale celorlalti participanti la trafic au fost impartite, de la saluturi prietensti la expresii ce nu pot fi reproduse in nici o publicatie care se respecta. Multi au inteles ca nu marca masinii conteaza, ci posesorii acestora, in urma coloanei fiind prezenti si cativa membrii ai hyundaiclub.ro.

O mare parte din cei care au luat parte la coloana nu au putut ramane la intalnire, dar cei care au putut face un efort suplimentar au fost recompensati cu distractie ca intre prieteni, fie ca erau “veterani” fie “boboci”. Membrii care au ajuns de vineri au organizat un gratar la lumina farurilor unde glumele si voia buna au fost elementele definitorii.

Acum urmeaza colectarea tuturor materialelor foto si video elocvente pentru omologarea recordului. Acestea vor fi trimise impreuna cu lista de participanti si o serie de declaratii la Guinness World Records pentru a fi analizate si validate. Momentan nu este nimic sigur, in afara faptului ca membrii clubkia.ro au reusit sa se autodepaseasca inca o data.

Marea Coloana va avea cu siguranta si o a treia iteratie, indiferent de raspunsul oficialilor Guinness World Records pentru ca pasiunea membrilor clubkia.ro depaseste orice granite si nu are nevoie de o diploma pentru a-i indruma pe acestia spre realizarea unor lucruri marete.

Noi ii felicitam pentru efortul depus si le multumim pentru oportunitatea de a lua parte la un eveniment cum rar intalnesti in Romania. Ii sfatuim sa stabileasca obiective din ce in ce mai ambitioase deoarece pasiunea si dedicatia de care au dat dovada vor face posibila atingerea acestora indiferent de problemele inevitabile care vor aparea pe parcurs. Felicitari clubkia.ro, “The one and only”!

Accesand acest link puteti vedea mai multe imagini precum si impresiile participantilor.
www.voom.ro / Kinderu
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by crispisu »

=D> Foarte frumos articolul!!! M-a impresionat :wink:
Multumim din suflet ALEX pt cuvintele frumoase si te asteptam cu drag la toate evenimentele noastre =D> =D> =D>

Post Reply

Return to “Impresii de la Coloană”