ACCiDENT CU VICTIME

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by sender78 »

Eu iti spun doar atat, ceea ce iti transmit ei prin amenintari pot fi incadrate la rubrica 'gargara" si tampenii.

Nu are Ministerul Apararii nicio atributie in acest domeniu asa ca spune-le sa incerce sa-si foloseasca neuonii in mod folositor nu in domeniul amenintarilor si tot felul de emanatii pseudo inteligente.

Lasa-i sa dovedeasca in instanta tot ce spun ei si daca vei vedea documentele pe care sustin ca le ai poti sa analizezi atunci situatia si sa vezi ce solutii ai insa pana atunci personal cred ca este doar gura de ei neavand altceva mai concret.

Decizia iti apartine in schimb consider ca trebuie sa nu cedezi presiunii psihologice si sa incerci sa analizezi lucrurile la rece.

Pentru a avea o idee mai clara legata de amenintarile fara temei pot sa iti spun ca in penal stramutarea judecatii se poate face doar in urmatoarele situatii:

1. impartialitatea judecatorilor ar putea fi stirbita datorita imprejurarilor cauzei, dusmaniilor locale sau calitatii partilor
2. exista pericolul de tulburare a ordinii publice
3. una dintre parti are o ruda sau un afin pana la gradul 4 inclusiv printre judecatorii sau procurorii, asistentii judiciari sau grefierii instantei.
Astfel, trebuie sa se faca dovada ca exista una din cauzele prezentate mai sus, ceea ce nu e cazul in situatia de fata.

Mai mult decat atat cererea de stramutare se judeca la Inalta Curte de Justitie si Casatie asa ca eu in locul tau le-as recomanda sa se calmeze putin si sa respire.
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

dell
Posts: 11
Joined: 10 Feb 2011, 01:37
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by dell »

Buna,

A avut loc si fantastica intalnire. Nu am ajuns la nici o intelegere. Pot sa zic ca a fost ca in filmele cu prosti. Comportamentul lor si modul de a vorbi a dovedit inca odata ca sunt niste oameni fara valoare. El avea un ghiul cu cap de mort pe care il scotea la vedere, ochelarii de soare pe chelie, ea si-a pus toate lanturile si inelele din casa. Nu am ajuns la nici o intelegere pentru ca le-am zis ca acum le dau juma din suma si cand primesc banii din despagubirea mea restul. Nu au vrut si au cerut garantie, in acest caz ne vedem la proces.Le-am zis ca daca o sa mai continue cu telefoanele si amenintarile o sa el facem plangere. Acum chiar is curioasa daca nu o sa mai sune.Dosarul va intra in instanta pe la sfarsitul lui octombrie chiar noiembrie.Deci sa astepte ei banii mult si bine ca nici de pe RCA nu ii da pana ce nu ies eu de sub urmarire penala.

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by clrandrei »

Hei dell, ce ai mai rezolvat cu oamenii? Ultimul post vad ca este din februarie,

O zi faina,
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

Post Reply

Return to “Accidente”