[Accident] Lovita in parcare

Post Reply
TheViper
Posts: 38
Joined: 22 Jun 2009, 12:40
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

[Accident] Lovita in parcare

Post by TheViper »

Salve tuturor, din pacate mi`a venit si mie randu sa deschid o mica discutie aici ca doar traim in romania.
Saptamana trecuta am lasat masina parcata cateva zile pe o straduta de langa bloc, la intoarcere am simntit ca mi se taie picioarele:
- pe portierea dreapta fata era zgariata pe toata lungimea usii pana la tabla
- capota a fost teren de joaca pentru pisici
- pe partea stanga la imbnarea tintre usi pare a fi lovit cu un carucior de fier
- bunus o infundatura pe plafon si unda deasupra usii stanga.
Ce sa mai....am cate putin din fiecare.
De acum incepe distractia, avand casco la Astra Uniqa. La constatare mi`a facut pozele de rigoare insa mi`a zis ca infundaturile si capota nu stie daca mi le poate deconta ca pozele nu sunt elocvente, iar legat de cele dupa usi m`a trimis sa depun plangere penala si sa am grija ce imi trece politistu ca altfel nu imi repara.
La politie logic ca a trebui sa dau iar de altele ca doar asta mi`e bafta. Domnul politist a zis ca imi da ce imi trebuie doar pentru partea dreapta deoarece cealalta parta arata ca ar fi accident rutier si sa ma duc acolo.
Astazi sper sa o rezolv si la rutiera, iar daca mai gaseste cel de la asigurari vre`o chichita mi`e ca mor cu el de gat.
Am si o mica intrebare pentru cei care v`ati facut masinile la ei, recomandati ver`un service din lista lor de serviceuri cu decontare directa? Deoarece mi se poare foarte ciudat neavand nici o reprezentanta KIA si numai service-uri "de cartier".
Image
Image
AlbumFoto
Alarma, Senzori parcare, Tetiere active/suport lombar
B 09 CJE
ODO ~ 16500

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Accident] Lovita in parcare

Post by eugenflorinmanea »

Ca o curiozitate cat dai CASCO??
Eu zic sa te duci la reprezentanta- chit ca tii masina blocata pana platesc, dar macar nu ti-o indreapta 'de ciocan'!
SAAB 9-5

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: [Accident] Lovita in parcare

Post by danycxxx »

Salut. Ca idee, am mai auzit pe la unii, tot legat de casco: a mers la constatare pentru ceva zgarieturi la portiera, nu au vrut sa-i faca, deoarece "erau nesemnificative". S-a dus tipul si a agatat portiera intr-un stalp. Au trebuit sa-i schimbe portiera cu totul daca le-a fost greu numai s-o vopseasca. Cam aceeasi treaba si cu parbrizul.

TheViper
Posts: 38
Joined: 22 Jun 2009, 12:40
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Accident] Lovita in parcare

Post by TheViper »

Sal, cu ceva intarziare revin cu vestile.
Dupa toata turavura de mai sus am mai avut ceva discutii cu Domnul de la constatare care mi-a recomandt un service din lista.
Spre marea surprindere s-au tintu de cuvant la termenul de predare, am lasat-o marti si luni la ora 17 era gata (plus spalata interior-exterior) si au facut o treaba de nota 10.
Desi au vopsit: capota, usile dp stanga + aripa spate stg si plafon. usa dreapta + aripa spate. Masina nu arata ca un dalmatian. Singura urma cat de cat vizibila este la bara spate care era mai inchisa insa mi-au facut o trecere si trebuia sa te uiti ff atent.
Pe aceasta cale le multumesc celor de la Amdo Car si ii recomand.
Image
Image
AlbumFoto
Alarma, Senzori parcare, Tetiere active/suport lombar
B 09 CJE
ODO ~ 16500

Post Reply

Return to “Accidente”