Recomandare SERVICE

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Vesti noi de pe front! Asiguratorul s a miskt destul de repede si a facut plata avansului!!! Banii au intrat la IMG, care au fost proactivi si au plasat deja comanda de piese...sa vedem...poate le au pe stoc si nu mai astept nush cat...

Va pupaaa tata...poate de anu nou am masina :))
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: Recomandare SERVICE

Post by chubby »

salutare, am fost azi la img si am vazut febra rosie @rrich :D zicea giani ca asteapta rasp de la asigurator, inseamna k e ok daca zici k l-a primit =D>
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Offff... saraca... de abia acum imi dau seama cat imi lipseste masinutza asta... :(

Treaba cu asiguratorul e gata, bine k am scapat...acum a venit partea IMG-ului! Sa vina piesele sa ii poata reface roata, sa o plimbe usor prin service... Sa vedem cat mai avem de asteptat..N am nici masina cu care sa ajung in Jilava sa o mai vad...sa stie k nu e singura prin operatia asta!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by tipitip »

Mi-e în drum, îi transmit ceva?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Sa se tina tare!!! Raul a trecut!! :lol: Merci! :)
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

cozmin
Posts: 3
Joined: 30 Nov 2009, 01:01
Auto:

Re: Recomandare SERVICE

Post by cozmin »

Salut, stiti cumva daca service-ul kia de pe aviatorilor colaboreaza cu astra asigurari?Ms.

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Cel mai bine dai un tel la ei si iti spun care sunt asiguratorii cu care lucreaza.
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

User avatar
ceed 2.0 Diesel
Posts: 104
Joined: 09 Jun 2009, 16:28
Auto:

Re: Recomandare SERVICE

Post by ceed 2.0 Diesel »

Mit Motors colaboreaza cu urmatoarele societati de asigurare: Omniasig, Asirom, Ardaf, BCR Asigurari, Asito Kapital, Allianz, Certasig, Grupama,etc...

cozmin
Posts: 3
Joined: 30 Nov 2009, 01:01
Auto:

Re: Recomandare SERVICE

Post by cozmin »

Merci baieti,pana la urma am dus-o la celebrul service de la Frumusani :p Sper sa vina piesele cat mai repede..pacat ca n-am putut sa ma bucur de ea cat a fost noua,m-a lovit dupa prima sapt.Asta e..

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

UPDATE - Aripa e ca si rezolvata urmeaza sa o bage la vopsit!!!! ..Din ce am inteles luni este ziua in care service-ul isi face plinul cu piesele...sper sa fie si ale mele acolo..:D

Sa vina mos nicolae cu piesele la service....ce tare ar fi!!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

UPDATE - A sosit Moshu cu piesele...masina este in lucru... Darnic a fost mosul..m-a dezamagit doar cu Basescu..dar IMG-ul e prompt...for now :lol:
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Masina este gata din 12,13 decembrie ...Am vazut-o arata ca noua..sa vedem cum s o simtzi. Singura mea problema este asiguratorul...Nu a facut inca plata, dosarul a ajuns in centrala la ei si nu stiu cand este programat pt plata! Maine sper sa mai aflu detalii legate de plata. Asiguratorul mai are de platit in jur de 52 mil...dar se pare k nu se grabeste. Problema mare este ca IMG inchide portile miercuri..23.12.2009...deci daca nu confirma plata pana atunci ma revad cu masina la anullllllllllllllllllllll..... :( :( :( :( :( :(

Incredibil ajung sa stau cu masina gata in service ink o luna de zile in plus fata de reparatie!!!

Cunoaste careva pe cineva prin FATA ASIGURARI sa grabeasca dosarelul meu maine...caut PILE PILE :)

Am dat un mail si la Leasing..poate pot face ei presiuni..desi nu cred k sunt interesati..Oricum ma gandesc ca platesc 2 luni de leasing degeaba..masina stand in service :D e super oferta!

Opinii, ideii, ceva???
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Aventura asta cu asiguratorul imi da palpitatii... Sun la asigurari sa intreb de dosarul meu..imi zice k plata este facuta. Bucuros nevoie mare..eu! Mi a zis sa revin mai tarziu k sa imi transmita un OP. Revin cu tel. imi zice k plata e facuta de oluna de zile..din noiembrie..eu zic..ala e avansu..tre sa fie si finalul..unde e finalul..cik n a ajuns dosarul.

Pana la urma am elucidat misterul dosarul a ajuns pe 18.12.2009 la ei in centrala..acum la scos si cica il da la contabilitatea..sa vada ce poate face! I am zis cu rugamintzi cu sarbatori fericite..toate cele, maine se inchide serviceul si revine in ianuarie, trebuie sa imi recuperez masina. Ea a zis k incearca. Eu sper macar sa incerce...makr..sa incerce..

Din ras in plans o dau... nu mai rezista inima..prea mult stress :))
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare SERVICE

Post by rrich »

Azi 23.12.2009, ultima zi cand mai era IMG deschis, mi am recuperat masina. :D Cre k sunt cel mai fericit om de pe pamant..Cum am luat am da o pe A 2, un pic pana la 180, pt verificarile de rutina. Masina ca noua, baietzii de la IMG au lucrat exemplar! Le multumesc pe aceasta cale. O sa revin la ei sa mi vopsesc eleronul...k s a decojit...asta e prolema la SO RED :( sare lacu...

Deci toata aventura a durat din 9.11.2009 pana 23.12.2009!!! Masina fiind reparata din 13.12.2009!

Merry X masss everyone!!!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

cozmin
Posts: 3
Joined: 30 Nov 2009, 01:01
Auto:

Re: Recomandare SERVICE

Post by cozmin »

Salut...v-as ruga daca puteti sa-mi recomandati un service in care sa-mi indrepte o lovitura nu foarte mare a protectiei rotii dreapta fata ( e ca si cum ar fi o lovitura de 2 pietre ) si revopsit partial eventual polish a aceeasi portiuni.
Va multumesc anticipat

Post Reply

Return to “Accidente”