[Accident] Ajutati-ma cu cateva lamuriri

Post Reply
catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

[Accident] Ajutati-ma cu cateva lamuriri

Post by catalin2804 »

Prin luna martie mi-a fost zagriata masina incepand de pe aripa stanga fata pana pe haion cu cheia. A fost un meserias probabil ca polish nu merge. Daca il prindeam il puneam sa dea cu limba pana reface vopseaua. Lucrez f mult departe de casa si inca nu am apucat sa repar aceasta zgarietura. Acuma am pus pe cineva sa se intereseze cum pot rezolva aceasta problema tinand cont ca in SV nu este service KIA ci doar in iasi cel mai apropiat. A vb acolo si a spus ca nu e neaparat sa vin la ei acolo ca si in SV sunt service-uri bune. Acuma vine intrebarea: Pierd garantia daca merg la un service in sv tinand cont ca nu e autorizat? Meseriasul de la iasi a spus ca nu pierd garantia ca rezolv problema pe casco. Voi ce stiti? Ce ma sfatuiti? La service trebe sa mearga neaparat proprietarul, tinand cont ca autorizatia de reparatie o am?

Si problema cu infundatura in tavan.Cred ca a cazut ceva sau a aruncat ceva unu de pe geam cu ceva. Ce ma sfatuiti? Sa o fac sau nu? Nu e asa de mare dar imi sare in ochi din moment ce am observat-o. Ma tem ca daca incep sa scoata tapiteria mai raman baietii cu piese de schimb.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Cred ca sun o gramada de topicuri cu tema zgaraieturilor. Insa cu fundatura in tavan nu. Am observat ca am si eu una, probabil de la o minge de-a fotbalistilor mai dura. Chestia e ca se vede doar de sus si nu ma deranjeaza. Cu zgaraietura e mai nasol, pe a mea am incercat s-o colorez cu acrilic dar tot se observa asa ca o sa incerc si eu polish. Daca nu, la vopsitorie.
Image

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Hmm...daca o vad numai piticii tai de pe creier las-o asa...mai bine decat sa iti scoata tapiteria etc...cat despre zgarietura nu pierzi nici o garantie..oricum am observat la multa lume probleme cu tabla pe kia... e mult prea sensibila...
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Post by catalin2804 »

deci vopsirea o fac unde vreau? Nu conteaza daca e autorizat sau nu kia?

Si inca ceva ca nu am mai intrat de mult pe forum ca nu prea am avut timp. Pt cei care le-au venit masinile la sf lui august inceputul lui septembrie 2007, au fost ceva probleme din fabrica? Eu patesc chestia aia cu pty search, desi credeam ca e normal dar am vazut ca cica nu e normal. Se rezolva cumva? Si mai stiti si de alte defectiuni ca sa dau si telefon sa intreb ca de sunat nu suna nimeni.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Cel mai sanatos e sa il suni pe dealer si sa ii comunici ca vrei sa o vopsesti...tot el o sa te lamureasca si daca sunt probleme cu cee'd-urile venite in perioada mentionata de tine...din cate stiu parca rapidel a fost chemat sa schimbe ceva pe la releu...nu stiu exact..in rest eu nu am vazut nimic pe forum..oricum sectiunea probleme e plina numai cu tampenii...
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

Post Reply

Return to “Accidente”