[Accident] Acrosat de o doamna inteligenta -rezolvat de IMG

Locked
lucian
sageata gri
Posts: 51
Joined: 24 Jun 2007, 12:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

[Accident] Acrosat de o doamna inteligenta -rezolvat de IMG

Post by lucian »

Salutare tuturor.

Pai sa incepem cu inceputul...de ce partea 2 pentru ca am fix 3 luni de cand revopsisem spoilerul spate.
locatie sambata seara pe sos oltenitei: pagubit...moi...de data asta am si bonus aripa stanga harjaita in spate.

eveniment:
pe sos oltenitei in spiritul pur romanesc pentru ca nu circula inca tramvaiul multi oameni inteligenti parcheaza masinile lor minunate pe centrul strazii.

In timpul deplasarii de la big berceni catre city mall am fost acrosat de o doamna inteligenta care a dat cu spatele evident avand masina parcata pe linia de tramvai.
urmari:panou lateral stanga spate si spoilerul in partea stanga harjaite si un pic infundat panoul in deasupra rotii. o sa postez si o poza explicativa ceva mai incolo.

motivul parcarii acolo:asa fac toti. motivul incidentului nu m-a vazut. figura fetei mele la auzul acestor minunate exemple de inteligenta: priceless.

Are rca la asirom tarasenia ma va costa probabil cam 1300-1500ron ron.(revopsirea spoilerului a fost 850 ultima data). probabil voi apela la casco de la BT pentru ca asirom nu are decontare directa cu kia sau cu img si ultima data am stat 3 luni pentru a-mi recupera banii de la astra.

Concluzia:multumiri politie romane pentru promptitudine: am stat cam 40 minute...:) la candiano. si pentru fatpul ca nu tranteste nici o amenda pentru toti inteligentii care aleg sa parcheze asa.

De aici o sa inceapa distractia cu drumurile:asigurari img si asa mai departe...wish me luck.
Under construction.

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

good luck.

:D

Lasa ca se rezolva.
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

Razica
Posts: 294
Joined: 11 Nov 2007, 19:30
Auto: ceed 1.4 TGDI
Location: Berceni-bucuresti

Post by Razica »

stiu zona perfect, pe toata sos oltenitei este aceeasi problema, si sa nu mai punem la calcul scuarurile facute in intersectie la big gandite sa incurce si mai rau traficul. oricum la politie 40 de min e un record. bafta cu asigurarile si cu service ul
cee'd 1.6 crdi pewter beige
Hyundai I30 Facelift 1.6 GSL - ex
Ceed 1.4 TGDI

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Trec mereu prin zona si ma intreb ce se va intampla cu acele masini in momentul in care se va da drumul la tramvai? Unde vor parca?

Cat despre incident, imi pare rau pentru tine, insa se mai intampla.

Bafta si sa o repari cat mai repede!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rayman »

Eu stau in zona aia, chiar pe Oltenita pe langa City Mall.. Pur si simplu nu ii pot intelege pe oamenii care isi pun masinile pe liniile de tramvai, astora nu le-o fi FRICA?? Sa-si lase in mijlocul strazii masina?..

A, si treaba asta, parcheaza acolo si nici macar nu casca ochii cand o aseaza... e de toata jena, zau asa.

Am vazut ca e si un SW pe acolo, ceva rosu, cu o indoitura in lateral-spate pe o parte. tztztztz... :D

Eu cand parchez am obsesia de a o pune cat mai aproape de bordura, nu cumva sa "iasa" in evidenta fata de celelalte, si sa ma trezesc cu ea "stearsa".
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

esti sigur ca Asirom nu are decontare directa ? Ai sunat sa intrebi pe cineva acolo ? Pt ca eu mi-am facut casco si rca la ei si mi s-a spus clar ca au decontare cu KIA.
Iti sugerez sa dai un telefon sa intrebi.

lucian
sageata gri
Posts: 51
Joined: 24 Jun 2007, 12:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by lucian »

@MrDjBthu


Salut,

pe site nu era trecut nici kia roma auto si nic img. asta fiind sambata si duminica nu aveam unde sa sun. am hotarat sa o fac pe casco tocmai pentru a evita neplacerile ulterioare(alergat dupa diversi inspectori care nu se misca decat cand te prezinti la sediu si ii confrunti personal). Experinta mi-a arata ca nu se zbat decat daca le esti client; daca vii ca pagubit cu rca-ul vinovatului...te mananca sfintii.
in kia rom auto nu prea mai am incredere dupa cele 2 luni asteptate pentru o amarata de lampa de ceata.
Da, am deja dauna pe casco(schimbat parbriz) asa ca chiar nu mai conta acum.
Am fost dimineata la daune la BT apoi la IMG. martea viitoare intru in service.Din nou mai mult decat amabili cei de acolo. Bt-ul o sa isi recupereze dauna de la asirom.
As fi vrut sa am ceva mai mult timp ca sa incerc iarasi ideea de rca-vinovat dar sunt intr-o situatia speciala(schimbat job de curand) si nu prea am timp de alergat prin oras.

ca o nota suplimentara:senzorii deparcare sunt...wow:7.5 mil :( plus 2.5 manopera are kia niste preturi de mai bine lipsa.
Under construction.

lucian
sageata gri
Posts: 51
Joined: 24 Jun 2007, 12:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by lucian »

Revin cu update:

Multumit 100%.Reparatia a fost facuta absolut ireprosabil.Masina e ca noua.Ariapa stanga spate indreptata si revopsita, spoilerul revopsit.
Inca o data multumit de serviciile IMG si de la BT Asigurari. Sincer ii recomand pentru orice tip de probleme pe cei de la IMG.Am mai trecut prin diverse service-uri nu numai pt kia si mai rar vezi oameni atat de rabdatori si cu atitudine pro client.

Bafta tututor si la cat mai putin incidente si probleme.
Under construction.

Locked

Return to “Accidente”