[Accident] Sector 1

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

@Zeppyk
:D M-ai inteles gresit, si mie mi-o vopsesc in 2 zile, dar incepand cu 10 martie. Adica abia atunci sunt programata sa o duc la ei, acum e la mine.

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Eu ziceam din momentul in care au zis ca trebuie vopsita, au trecut 2 zile si era gata.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

@Zeppyk
Ok, am inteles eu gresit :D Anyway nu ma grabesc mai ales ca raman 2 zile pieton si nu prea-mi convine, caci ranile micutzei sunt cam usurele.
Dar sa va pove ceva: in seara asta cand veneam de la munca, am luat-o pe Bd Primaverii si cand in fata mea un cee'd. Dupa veciul obicei capatat de pe vremea cand eram asteptareatza, repede dupa el sa-l vad. Din pacate, il ajung din urma pt ca un DOBITOC, si-a deschis usa fix in dreptul aripii dreapta fata si zbang... o dunga din fata pana in spate. Am tras si eu pe dreapta ca omul nostru a luat-o pe Dra ca de ce nu a mers mai spre stanga. :evil:
M-am bagat si eu in seama si i-am lasat Drei nr meu de telefon, adresa site-ului clubkia.ro, poate ne viziteaza. Sper sa ma tina la curent cu ce a facut la politie... ft nasol, sunt multi lasati liberi pe strada... Azi, de pe banda a doua, un Ford cu nr de Prahova, asta de dim, da semnal sa faca dreapta si desi eu eram cu botul masinii in dreptul aripii lui pe prima banda, gata sa fac si eu dreapta regulamentar, s-a bagat fara nici o jena in fata mea, mi-a intrat ABS ca altfel il paleam... Daca eram cu Solenza nu cred ca-mi tinea frana asa, una, si a doua nu aveam nici o jena sa intru in el. :evil:
Or mai fi multi? :?:

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Unii sunt chiar dobitoci.
Vorba aia, nimeni nu este perfect, si noi mai gresim, recunosc, dar nici chiar ca astia mai ales tzaranii care circula ca pe camp, zici ca le-au cumparat parintzii strada.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

@Zeppyk
Recunosc cu mana pe inima ca si eu mai gresesc uneori dar imi cer scuze de la cel din spate sau lateral daca l-am intrigat putin cu ce vroiam sa fac, uneori sunt si eu adormita dimineata, ideea e ca m-am infipt in claxon si n-a avut nici o reactie. s-a uitat la mine in oglinda retrovizoare dar ... inexpresiv :evil: No comment.

klawz
Posts: 160
Joined: 30 Aug 2007, 12:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by klawz »

@petry_1776

Mie mi-o vopsesc in 5 zile incepind de acu 2 saptam?ni.
Pe 20 februarie a intrat in servis la Mitmotors, dupa ce am asteptat parbrizul si stopul dreapta comandate in 9 ianuarie.
Aveau de inlocuit parbriz si stop, de indreptat si vopsit sustinator parbriz, plafon si aripa dreapta spate. Au estimat 5 zile. Miine se fac 2 saptam?ni si masina nu e gata. De fapt am impresia ca nici nu s-au apucat de ea. Noul termen e joi.

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

@klawz


Din experienta mea cu ei , piesele vin in 3-4 saptamani. NU ai cum sa reusesti mai repede decat daca sunt chestii minore gen o lampa de ceata, sau alte piese mici, iar reparatie nu trebuie sa dureze mai mult de 5 zile.

Du-te peste ei, se rezolva mai repede, stiu din experienta.

klawz
Posts: 160
Joined: 30 Aug 2007, 12:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by klawz »

Zici ca nu trebuie sa dureze mai mult de 5 zile.
Pe ce te bazezi? Adica e doar estimarea ta, o estimare decenta, de altfel, sau ai ceva care sa o sustina si care sa ma ajute si pe mine sa bat cu pumnu in masa cind vorbesc cu ei?
scuze de offtopic, insist aici pentru ca la jurnalu meu de bord nu primesc nici un raspuns.

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Fa calculul , sau intreaba la un oricare alt service cat dureaza un vopsit si un indreptat de tabla ... mai mult de 48 de ore nu ar trebui sa ia, iar restul sa zicem ca sunt perioada in care trebuie sa iti gaseasca un loc la vopsitorie ;)

Scuze de offtopic
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

Post Reply

Return to “Accidente”