Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post Reply
gorgoaza
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2013, 16:40
Auto: KIA Cee`d 1.6 122 CP
Location: Bucuresti

Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by gorgoaza »

Astazi m-am prezentat la Mit Motors Baneasa pentru o revizie scurta, mai exact un schimb de ulei.
Masina a fost preluata, a intrat in service pe usa principala, eu nu am mai reusit si am intrat aproape imediat dupa ea pe la usa de la receptie.Ajuns aproape de masina vad vreo 2 persoane (colegi bineinteles) cu niste priviri ciudate.. dar am trecut cu vederea.Tin sa precizez ca masina nu a intrat de prima data perfect pe rampa, a fost nevoie sa dea putin cu spatele si apoi a "nimerit" tinta.
Pana la urma tinta a fost chiar bara fata care a sters un stalp din incinta service-ului respectiv. (stalp care era plin de zgarieturi, imaginati-va ca doar e service).Atunci am facut legatura intre "fetele zambitoare ale colegilor" si zgarietura de pe bare.
Am cerut parerea respectivului "sofer" si a martorului (care erau colegi) si bineinteles ca masina asa a fost, nu a fost atinsa de stalp etc.
Am cerut sa vad inregistrarea de pe camere .. mi-au permis dupa vreo juma' de ora .. unde bineinteles erau vreo 8 camere .. unele de la Mitsubishi cred .. doar una era pe masina mea dar din pacate era cea paralela cu directia mea de deplasare (usa instrare-masina) ce nu prea am vazut eu asta a filmat si camera(tin sa precizez ca era camera de la intrare in service si masina a fost dusa in capatul celalalt).Aproape nimic!Am cerut sa vad o alta camera care stiam unde bate si mi-au aratat alta, ba ca nu e aia, ba ca nu functioneaza etc ...
In mare asta a fost una din experientele mele neplacute la Mit Motors Baneasa!
Am plecat de la ei si cu bara zgariata destul de urat zic eu.
Ei s-au "acoperit" unul pe celalalt.
Rusine !
Paguba o suport tot eu !
Era cuvantul meu de client prost contra cuvantul lor !
A mai patit cineva asta? S-a rezolvat intr-un fel anume ?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by Ogy »

Din "experientele mele" anterioare... Vopseaua ta nu a ramas pe stalp sau invers? Ce camere ce priviri...

gorgoaza
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2013, 16:40
Auto: KIA Cee`d 1.6 122 CP
Location: Bucuresti

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by gorgoaza »

Nu, nu a ramas nicio urma de vopsea .. ca a fost putin sters stalpul :) stalp care e plin de zgarieturi si urme de lovituri si vopsea ...
Nu iti imagina ca a fost prima masina lovita sau atinsa de stalpul (stalpii) aia ..

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Politia. Opc. Punei pe fir. Atunci vedem ce mai au de ascuns. Nu lasa lucrurile asa. Iar la următoarea....... Exista IMG jilava. Treci pe la ei au preturi mai bune și oameni mai profi. Și de la etaj vezi tot ce se petrece în jurul mașinii tale.

Bafta

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by Ogy »

sau Mit Aviatorilor. Pe masina ta ce e? Vopsea de pe stalp sau racaita vopseaua pana la grund? Eu tind sa cred ca e vopseaua de pe stalp si la spalatorie iese. Da cu unghia si vezi. Un politist de la accidente isi da seama imediat de la ce este julitura. Crede-ma ca am vrut sa-i pacalesc eu odata :lol: dupa ce am daramat un stalpulet.

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re:

Post by eugenflorinmanea »

colin wrote:Politia. Opc. Punei pe fir. Atunci vedem ce mai au de ascuns. Nu lasa lucrurile asa. Iar la următoarea....... Exista IMG jilava. Treci pe la ei au preturi mai bune și oameni mai profi. Și de la etaj vezi tot ce se petrece în jurul mașinii tale.

Bafta
Eu unu nu sunt de aceeasi parere. Nu de alta...dar la majoritatea problemelor care au fost rezolvate pe garantie la MIT Baneasa/ Aviatorilor, la IMG am fost tratat cu FLIT. Nu mai zic ca in anul de gratie 2009 am fost furat pe fata la IMG - in sensul ca mi s-a pus capota aftermarket facturata la pret de capota originala - care a mai si ruginit dupa 3 ani. Ce e drept tot ei mi-au schimbat o cand a ruginit- dar chiar nu e normal deloc.

@gorgoaza ai vorbit cu dl. A. Sirbu/ seful de service ? Ei ce parere au avut?
SAAB 9-5

gorgoaza
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2013, 16:40
Auto: KIA Cee`d 1.6 122 CP
Location: Bucuresti

Re: Re:

Post by gorgoaza »

eugenflorinmanea wrote:
colin wrote:Politia. Opc. Punei pe fir. Atunci vedem ce mai au de ascuns. Nu lasa lucrurile asa. Iar la următoarea....... Exista IMG jilava. Treci pe la ei au preturi mai bune și oameni mai profi. Și de la etaj vezi tot ce se petrece în jurul mașinii tale.

Bafta
Eu unu nu sunt de aceeasi parere. Nu de alta...dar la majoritatea problemelor care au fost rezolvate pe garantie la MIT Baneasa/ Aviatorilor, la IMG am fost tratat cu FLIT. Nu mai zic ca in anul de gratie 2009 am fost furat pe fata la IMG - in sensul ca mi s-a pus capota aftermarket facturata la pret de capota originala - care a mai si ruginit dupa 3 ani. Ce e drept tot ei mi-au schimbat o cand a ruginit- dar chiar nu e normal deloc.

@gorgoaza ai vorbit cu dl. A. Sirbu/ seful de service ? Ei ce parere au avut?
Pai dl. Sirbu Adrian Catalin este consilierul care a facut documentatia ..
Iti dai seama ca a ajuns la urechile tuturor, insa eu nu am vazut faza ci doar reactiile de pe fetele persoanelor de fata, pe camerele de filmat din incinta (care erau disponibile pt mine) nu s-a vazut nimic .. ei au spus ca nu au lovit-o .. eu ce cuvant sa am ?Ce dovezi sa am? Data viitoare stiu ca voi alege un alt service !

Sa nu mai spun ca "soferul" la un moment dat imi spune pe un ton ironic : "daca vreti urcati-va in ea si loviti-o de un stalp sa va arat ca nu se zgarie asa" !!! Cum ma sa zici asta?
Last edited by gorgoaza on 25 Feb 2014, 17:59, edited 1 time in total.

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by eugenflorinmanea »

Dar vad ca e zgariata rau de tot- si aripa nu numai bara!!
Imi pare rau- sper sa rezolvi cumva. Mai bine chemai politia.
SAAB 9-5

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by clrandrei »

Nasol daca ei au lovit-o. Eu am numai vorbe bune despre MIT Baneasa....

Mereu prompti si seriosi

Sper sa rezolvi...iti dau eu service, la balotesti iti iese culoarea ca noua.

400 lei iti face toata bara ca noua
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

gorgoaza
Posts: 4
Joined: 01 Jul 2013, 16:40
Auto: KIA Cee`d 1.6 122 CP
Location: Bucuresti

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by gorgoaza »

clrandrei wrote:Nasol daca ei au lovit-o. Eu am numai vorbe bune despre MIT Baneasa....

Mereu prompti si seriosi

Sper sa rezolvi...iti dau eu service, la balotesti iti iese culoarea ca noua.

400 lei iti face toata bara ca noua
Si eu eram de aceeasi parere ca si tine, din acest motiv eram acolo !
Pana la proba contrarie. Pe bune, e jenant de tot sa ti se intample asta .. nu doresc la nimeni.
Cat despre reparatie ... sincer, imi pare rau pentru masina ca nu imi place sa o stiu asa dar momentan nu am bani.
Toate bune !

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by Ogy »

Asta e problema romanului! Incepe el sa faca investigatii si unii mai versati (tot romani) il linistesc. La politie tot trebuie sa mergi pentru o autorizatie de reparatie nu?

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Masina lovita in incinta service MIT Motors Baneasa

Post by Ogy »

Asta e problema romanului! Incepe el sa faca investigatii si unii mai versati (tot romani) il linistesc. La politie tot trebuie sa mergi pentru o autorizatie de reparatie nu? Ce le zici?

Post Reply

Return to “Accidente”