EVO 10 Motors

Deva
Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by Teddy »

Salutare tuturor si in special hunedorenilor :wink:
Gata,am facut si eu rev. a 2-a cu toate consumabilele din service.Pretul 600 ron,uleiul este Mobil 1 ESP Formula 5W30.Revizia a decurs normal iar la solicitarea mea s-a reglat frana de mana,testat amortizoarele si franele.
Inainte de a efectua plata cu cardul s-a testat masina si pe teren si am ramas placut surprins cand doreau sa-mi spele masina =D> daca erau alte conditii meteo acceptam .
Sunt fff multumit de cum a decurs revizia, intregul personal este prompt,amabil si profesionist =D>
Ma declar fan EVO 10 Motors =D> =D> =D>
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

seby
Posts: 199
Joined: 21 Nov 2008, 22:23
Auto:
Location: Brasov - Lugoj
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by seby »

bine de stiut aceste lucruri , bravo lor =D> =D> pentru profesionalism , am sa-i vizitez si eu luna aceasta.
centura siguranta = 80% , airbag = 20%
PURTATI CENTURA
ceed sporty wagon
NEW SPORTAGE 1.6 GDI
AUDI A4

kaserpele
Posts: 67
Joined: 16 Feb 2008, 19:17
Auto:
Location: hunedoara ,PETROSANI

Re: EVO 10 Motors

Post by kaserpele »

Dupa patania traita la OZ MARATON mi-am facut si eu o programare la Evo 10 Motors la Deva ,luni .dupa revizie o sa revin cu impresii!
CEED SW 1.6 DSL 115 cp,BASE,machine silver+ceva optionale,livrare iunie,ceasul ticaie, timpul trece! HD-30-GHE

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by marceli »

@kaserpele: Luni sunt de servici toata ziua, altfel as fi dat o fuga pana la EVO 10 MOTORS si mai stateam la povesti.
Poate cu alta ocazie :)
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by Teddy »

Salutare ,
sper sa aveti aceeasi multumire sufleteasca ca si mine =D> de serviciile prestate de service-ul KIA de la noi din jud. =D>
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

kaserpele
Posts: 67
Joined: 16 Feb 2008, 19:17
Auto:
Location: hunedoara ,PETROSANI

Re: EVO 10 Motors

Post by kaserpele »

Efectuat revizia la Evo 10 Motors ,toate filtrele schimbate ,uleiul schimbat,verificat tot ce trebuia verificat,pret 892 ron , =D> foarte multumit =D> bravo lor!!!
(Marceli, mi-ar fi placut sa mai stam la o vorba ,dar mai este timp,sanatosi sa fim [smilie=smiliz_kingz_pdt_02.gif]
CEED SW 1.6 DSL 115 cp,BASE,machine silver+ceva optionale,livrare iunie,ceasul ticaie, timpul trece! HD-30-GHE

arlionok
Posts: 215
Joined: 14 Oct 2008, 13:57
Auto:
Location: Timisoara

Re: EVO 10 Motors

Post by arlionok »

kaserpele wrote:Efectuat revizia la Evo 10 Motors ,toate filtrele schimbate ,uleiul schimbat,verificat tot ce trebuia verificat,pret 892 ron , =D> foarte multumit =D> bravo lor!!!
(Marceli, mi-ar fi placut sa mai stam la o vorba ,dar mai este timp,sanatosi sa fim [smilie=smiliz_kingz_pdt_02.gif]
A cata revizie? Pretul mi se pare un pic mare, 892 ron :shock:
Kia Cee'D SW Kompass Blue, 1.4 GSL Best
http://picasaweb.google.com/arlionok/Ma ... MxkVc#[url]
Image

kaserpele
Posts: 67
Joined: 16 Feb 2008, 19:17
Auto:
Location: hunedoara ,PETROSANI

Re: EVO 10 Motors

Post by kaserpele »

Revizia a 2-a
CEED SW 1.6 DSL 115 cp,BASE,machine silver+ceva optionale,livrare iunie,ceasul ticaie, timpul trece! HD-30-GHE

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: EVO 10 Motors

Post by sender78 »

extrem de scumpa revizia, cu atat mai mult cu cat se pare ca nu ti-au schimbat lichidul de frana si nici alte chestii speciale nu au avut de rezolvat.

daca esti multumit, e ok, dar parerea mea subiectiva este ca pretul e cam piperat, bine de tot
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by Teddy »

sender78 ai vazut ca colegul are Cee`d pe motorina ?
Noi, posesorii vom sustine ca pretul rev. este mare pe cand service-urile vor spune ca sunt mici....asta asa ca idee...fiecare este liber sa aleaga ceea ce crede ca este mai bine pentru el :idea:
Preturile pe care le practica EVO 10 Motors sunt exact aceleasi ca si la alte service-uri din reteaua KIA.
Diferenta pe care o vad eu dintre ei si altii ...au cu ce dar cel mai important au si cu cine :idea:

L.E. Sa presupunem ca Importatorul ne acorda o rev. gratuita...eu sunt sigur ca vor fi useri care vor spune: "Da de ce numai una?!?"
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by Ogy »

Poti sa detaliezi in ce a constat revizia propriu-zisa?
Desfasurator daca se poate, sa vada si okyu nostru.
Multumesc.

polye
Posts: 2
Joined: 08 Jul 2010, 23:56
Auto:
Location: Calan

Re: EVO 10 Motors

Post by polye »

sunt foarte dezamagit de situatia unei masini comandate de la evo 10 motors in data 26.05.2010 care trebuia sa vina de 2 luni dupa spusele celor de acolo, masina a venit dar evo 10 a platit numai un avans si s-a vandut altcuiva care a platit toata suma, s-a stabilit o noua data pana la care masina trebuia sa fie la client adica 1 august 10' comandandu-se alta masina care nici in zi de azi nu are serie de sasiu, masina platita integral(12.000 eur + 2.700 eur programul rabla) in momentul semnarii contractului. As dori informatii despre ce as putea face in acest sens! Foarte dezamagit de Evo 10 motors. Nu vreau sa incep sa spun de cate ori si-au schimbat povestea, ba ca masina este stricata, ba ca nu a ajuns, ba ca e in drum spre tara, ba ca e la revizie, la un moment dat nici numai raspundea dealarul la telefon numai daca il sunam de pe alte numere si cand am mers acolo directorul sau ce e nici nu a vrut sa stea la discutii. Inainte sa platim integral toti au fost foarte draguti, ca venim dupa voi sa platiti ca va ducem, facem, dregem si dupa.....Rusine nu vreau sa spun mai mult decat Rusine...

byl
Posts: 24
Joined: 29 Mar 2010, 09:39
Auto:
Location: hunedoara

Re: EVO 10 Motors

Post by byl »

comanda la EVO10MOTORS DEVA in 21.04.2010, serie sasiu si plata integrala din 26.06.2010 si masina nu este livrata nici acum. neseriosi!
ceed sw fl 1,6 gsl style+optionale, sirius silver

byl
Posts: 24
Joined: 29 Mar 2010, 09:39
Auto:
Location: hunedoara

Re: EVO 10 Motors

Post by byl »

Masina livrata, contract respectat la limita. Cel putin in cazul meu, intarzierea se datoreaza in cea mai mare masura situatiei economice existente. Imi cer scuze daca nu intotdeauna am folosit cele mai politicoase cuvinte. Felicitari pentru investitiile din showroom si service.
Toate cele bune si drum bun!
ceed sw fl 1,6 gsl style+optionale, sirius silver

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: EVO 10 Motors

Post by marceli »

Un inspector la daune auto mi-a spus ca la EVO10 MOTORS este unul dintre cele mai moderne service-uri din judet.
Peste doua saptamani am revizia a doua si voi afla si preturile.
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

Post Reply

Return to “EVO 10 Motors”