kia Sorento

Forum cu de toate despre Sorento
cheluIS
Posts: 25
Joined: 18 Sep 2012, 22:32
Auto: Kia Sorento 2.2 DSL AT EX 2012
Location: Iasi

Re: kia Sorento

Post by cheluIS »

Revin cu noi date . Am parcurs aprox. 6.500 km .Consumul s-a stabilizat pe la 11,7-12,3 l/100 km in oras si intre 7,2 si 10 l/100 km in interurban (depinde foarte mult consumul de stilul de condus). In oras daca adopt un stil sportiv sau agresiv sare la 16 l/100 km.
Pe zapada se comporta exceptional . Foarte rar am cuplat 4x4 manual , doar cand am intrat in zapada foarte mare.
Revin cu chestiile care ma scot din minti :
- navigatia e o porcarie - am comandat alta din Honk Kong (sper sa nu fie la fel de proasta)
- in lumina puternica bordul se reflecta puternic in geamurile laterale si oglinzile retrovizoare (foarte suparator)
- spatarul banchetei spate intra in vibratie la denivelari si cam face zgomot

I-am facut si un mic tunning .

Ne mai auzim .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
wiorel
Posts: 16
Joined: 19 Dec 2012, 18:34
Auto: sorento
Location: bucuresti
Contact:

Re: kia Sorento

Post by wiorel »

superba...sa te bucuri de ea din plin
cam mare consumul...astia se laudau cu 6 si ceva %

efghenios
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2011, 16:19
Auto:

Re: kia Sorento

Post by efghenios »

Este o masina reusita, are tinuta de drum f. buna, tinand cont ca am facut cateva drumuri prin Europa, consumul a fost intre 6,4l si 8,5l in afara si 10,8- 11,5 in oras cu masina plina si o viteza medie de 130km/h. Costurile cu reviziile sunt reduse, facand comparative cu alte marci din clasa sa. Navigatia lasa de dorit. Recomand cu incredere.

Post Reply

Return to “Generalităţi”