Usi cu sistem de iluminare de perimetru

Forum cu de toate despre Sorento
cheluIS
Posts: 25
Joined: 18 Sep 2012, 22:32
Auto: Kia Sorento 2.2 DSL AT EX 2012
Location: Iasi

Re: Usi cu sistem de iluminare de perimetru

Post by cheluIS »

Eu am preluat masina dar am inspectat-o sa nu aiba zgaraieturi , pielea sa fie in regula si sa aiba putini km la bord .Nu m-am gandit nici macar o clipa ca masina nu corespunde cu specificatiile din oferta.
Am cumparat ceva masini noi dar asa ceva nu am patit niciodata.
Am mai luat in decembrie si un Hyundai Santa Fe 2.2 DSL AT Premium MY 2013 (practic aceeasi masina) dar modelul nou.Azi am luat-o la "puricat" si are Difuzor central si amplificatorul sub scaunul dreapta fata , are si lumini in cele 4 portiere si are si lumini sub oglinzile retrovizoare care se aprind cand dezarmezi masina.

cheluIS
Posts: 25
Joined: 18 Sep 2012, 22:32
Auto: Kia Sorento 2.2 DSL AT EX 2012
Location: Iasi

Re: Usi cu sistem de iluminare de perimetru

Post by cheluIS »

De la ultima postare s-au intamplat urmatoarele :
- vizita la MIT Motors Bucuresti in 21.02.2013 , am constatat ca agentul de vanzari nu a facut nici un demers pentru rezolvarea problemelor mele . M-au aburit vreo 2 ore dupa care am inceput "sa fierb" . Am ajuns la presedintele Kia Romania . Dupa o scurta discutie am fost asigurat ca problemele se rezolva.
-pe 05.03.2013 au trimis o platforma la Iasi si au luat masina la Bucuresti (conform intelegerii).
- dupa o saptamana mi-au adus masina inapoi . Ura , aveam lumini de perimetru in portiere , amplificator extern , difuzor central si subwoofer in portbagaj.
Dar , surpriza , surpriza , dupa un timp de functionare in masina se auzea cu ecou , cam ca la nunti : " fara numar , fara numar ...". A inceput de atunci un lung schimb de telefoane si e-mailuri cu Directorul de service de la MIT Motors (un tip foarte amabil si profesionist) .Dar ...
De aceea caut pe cineva cu un Sorento similar cu al meu ca sa compar sistemele audio . S-ar parea ca nu am noroc . Nu am nici un raspuns de pe nici un forum : romanesc , american , englezesc .

Off topic :
un prieten foarte bun mi-a spus cand am luat Kia Sorento si Hyundai SantaFe ca mi-am luat masini de unica folosinta . La SantaFe sbarnie un difuzor in portiera spate si se cojeste cromul de pe calandru .Au trecut 3 luni si dealerul din Iasi nu a rezolvat problema - " este prea nou modelul si nu au piese de schimb".
Voiam sa-i iau sotiei un Sportage . Nu cred ca mai cumpar masini coreene .
Va mai tin la curent.

Ne mai auzim .

Post Reply

Return to “Generalităţi”