Sorento, de ce nu?

Forum cu de toate despre Sorento
Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by Arnold12 »

Poate nu este bine sa il lasi sa scape cu 1000 de euro, e posibil daca vede ca a mers sa mai incerce si alta data.

Succes
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by Sorcee'd »

E posibil sa mai incerce si alta data indiferent daca il las eu sau nu...oricum,eu am facut pace cu tatal lui(el s-a oferit sa-mi dea banii inapoi,dar,asa cum am mai zis,nu era vina lui)si am preferat sa raman in relatii bune cu tatal lui,pentru ca voi mai trece pe la service,inevitabil.Pe linga asta,eu am si alt principiu,in viata nu poti mereu sa castigi,trebuie sa mai si pierzi.Iar discountul de la Kia a fost mult mai mare decat pierderea suferita,asa ca....
In orice caz,daca nu era treaba cu discountul firmei,nu-mi schimbam directia atunci cand eram in drum spre el....
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

iuliannic
Posts: 33
Joined: 11 Jan 2008, 19:37
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by iuliannic »

Sorcee'd,

ma bucur sa auzim vesti de la tine!
Sa te bucuri de masina multi kilometri, in siguranta!Da, este o masina OK, vad ca temerile tale de altadata au disparut!
Incredibile aventuri cu Burcea Fiul!Toata stima pt. Burcea tatal, la el imi fac reviziile si, intr-adevar, e un om deosebit!

A, daca as vrea sa schimb ceva la masina mea ar fi cutia manuala, cea automata cred ca este un vis in oras!
Mai intra cand ai timp pe aici si nu uita nici topicul deschis reviziilor!

Toate cele bune!
Kia Cerato EX 2007 1,6 CRDI 115 CP B-85-VTC
Toyota Yaris Luna 2005 1.3 VVT 87 CP B-88-VTC
EX Kia Sorento LX 2007 2.5 CRDI 170 CP B-77-VTC

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by Sorcee'd »

cu toate ca inainte aveam alergie-nu glumesc,ma apucau pandaliile-cind auzeam de cutie automata,trebuie sa recunosc ca pina si eu ma mai insel.... :twisted:
ce sa zic,cutia automata de pe sorento-nu cunosc pe alte modele din ro-face toti banii si mai mult decit atat...nu e vorba ca uiti sa conduci,dar e muuuuuult mai confortabil,ca sa nu mai zic ca ma pun oricind cu una cu cutie manuala si ii dau fum...nu ca as scoate,tinind cont ca am numai 7k km la bord,dar asa e vorba.
ce sa spun ,sunt super multumit si aproape ca regret ca nu i-am pus si sotiei una automata....cutie,evident :?
la revizii mai am de asteptat oleaca,cind ma intorc in noembrie in tara fac la cee'd,ca face anul-km are doar vreo 8000-si cred ca prin ianuarie fac si la sorento,ca nu stau eu mai mult de 10k cu ea fara schimb de ulei si filtre...
bafta si ne mai auzim.
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

iuliannic
Posts: 33
Joined: 11 Jan 2008, 19:37
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by iuliannic »

Prieteni,

tin sa va anunt ca am vandut Sorento.Decizia de instrainare a fost de ordin financiar, masina mi-a oferit satisfactii timp de 38.000 Km.Cel ce a cumparat-o este un tip super-ok, ca om si ca iubitor de automobil.Sper sa posteze si el pe aici...

Surpriza vine la urma, ma gasiti la rubrica "cerato", da, ati auzit bine!
Sunt proaspat posesor de Cerato 1,6 Crdi, an 2007 si destul de putini km la bord!

Mi-a facut o deosebita placere sa scriu aici, iar faptul ca postul acesta a fost vizitat de ceva oameni ma bucura nespus.

Insa cel mai important lucru este ca ...raman in familia KIA!
Kia Cerato EX 2007 1,6 CRDI 115 CP B-85-VTC
Toyota Yaris Luna 2005 1.3 VVT 87 CP B-88-VTC
EX Kia Sorento LX 2007 2.5 CRDI 170 CP B-77-VTC

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by crispisu »

Felicitari Iulian! Sa iti stapanesti sanatos noua masinuta! Ne bucuram nespus ca ai ramas in randul posesorilor de Kia =D> =D>

Cristy_Sorento
Posts: 99
Joined: 16 Oct 2008, 01:21
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Sorento, de ce nu?

Post by Cristy_Sorento »

Bine ca ai scapat de ea ....la 65.000 km scartaie usa sofer de innebunesc pe teren accidentat....scartaie hayonul ca la supernova 99'....pielea de pe scaune si volan este tocita.......in curbe zici ca este barca(nu stiu cum statea a ta asa de bine).....sa nu mai zic de consum..... in rest e ok !!!
NU mananca ulei ,nu am schimbat amortizoare...doar sasiul din cauza unui impact cu un gigant(Renault Clio Symbol)
Becurile au cam luat o razna prin bord dar astept sa arda mai multe ca sa le schimb :)
PARTE BUNA:- la munte am dat clasa prietenilor cu santa fe si rav4 !!!
-arata bine ,trage bine si este spatioasa .
Sorento 2.5 CRDI AT EX Ice Blue B 44 YTA

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by Ogy »

PARTE BUNA:- la munte am dat clasa prietenilor cu santa fe si rav4 !!!
Asta de fapt trebuia sa fie partea normala a lucrurilor... Doar pentru asta a fost construita nu?

sefmars
Posts: 217
Joined: 25 Jul 2008, 13:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sorento, de ce nu?

Post by sefmars »

True @Ogy sorento este o masina in principal pentru offroad, infatiseara sa insa inseala privirile oamenilor care o compara cu Santa Fe, Sportage, X5, CR-V, etc., ea ar trebui de fapt comparata ca performante de offroader cu Navara, Land Rover, Land Cruiser etc.

Sorento este o masina de offroad veritabil cu performante decente pentru clasa din care face parte
KIA Sorento 2.5 crdi EX 140HP
Image

Post Reply

Return to “Generalităţi”