Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Constanţa
Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by Brill »

Cred ca vopsitorii vostri sunt daltonisti. Asta e singura explicatie ce imi trece prin cap la ora asta :lol:
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by marius_gl »

@Brill

Totusi, sunt doua probleme la acel service: 1) modalitatea de preparare a vopselei este gresita (din cate stiu se alege dupa cod sau se prepara dupa mostra de vopsea prelevata de la masina; 2) ala de vopseste nu stie efectiv cum se face, altfel nu-mi explic scursurile alea de vopsea;
Kia Rio Sedan Dynamic 1.4 GSL

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danct2005 »

Azi m-au chemat ei din proprie initiativa sa duc masina.
Revin maine cu rezultatul.
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by ady85btz »

multa bafta! sa speram ca de data asta e cu norocu :) .sa revii cu poze
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by Brill »

Fara suparare ar trebui pus un poll aici: ce culoare o sa fie bara? Alb, rosu, galben sau albastru? :lol: :lol: :lol:
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danct2005 »

Am luat masina din service.Aceleasi defecte ca si inainte dar acum culoarea este identica.La o privire mai atenta am descoperit in zona chederului de la portbagaj ca vopseaua este exfoliata pe o suprafata de circa 3x5 mm si o suprafata de 2x2 mm, probabil de la manevrare si montaj, si sper sa nu se intinda in timp. pentru asta o sa dau cu vopsea de retus, dar sa se mai usuce vopseaua.
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

danny86

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danny86 »

@danct2005.....poate mai postezi si tu cateva poze daca ai timp sa vedem si noi cum a iesit de curiozitate si ce ar mai trebui remediat daca se poate vedea in poze

mersi

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danct2005 »

Am postat acum niste poze cu defectele vizibile. Nu am mai facut poze si la praful din vopsea pentru ca e prea murdara masina si nu se observa.
http://img39.imageshack.us/gal.php?g=imag0011u.jpg
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by onix »

Ori era orb ori zugrav.....mai bine o vopsea cu LAVABIL de exterior
ce INCOMPETENTI
Image

bodo
Posts: 209
Joined: 06 May 2009, 16:38
Auto:
Location: Mangalia

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by bodo »

si daca iti faceai singur lucrarea tot nu iesea asa de prost sau daca iesea macar nu-ti parea rau ca stiai ca e facuta de tine
si mie aceeasi buleala(tabla in valuri,lac scurs, scame fara numar, dare de smirghel,prag gazat....) mi-au dat si am zis ca nu ma mai duc in viata mea la ei....niste incompetenti
sper ca criza sa-i ajute sa dea faliment caci asemenea scursuri nu au ce cauta pe piata romaneasca sa-si bata joc de banii si nervii oamenilor
CT 22 BOF cee'd HB - mai negru ca dracu'
"daca vine apocalipsa nu disperati!, veniti in Romania caci noi suntem cu 50 de ani in urma"

mihoci
Posts: 6
Joined: 01 Apr 2008, 13:58
Auto:
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by mihoci »

Si eu trebuie sa`mi vopsesc aripa spate stanga si sa`mi schimb manerul de la usa tot spate stanga si vroiam sa ma duc la Raver Service dar m-au dezamagit dupa ce am vazut acele poze.
Pe partea mecanica sunt ok.
CT-11-AEM KIA CEE'D

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by marceli »

In Romania sunt pe cale de disparitie: Fata mare, Capra neagra si ... Meseriasii adevarati :!:
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

mihoci
Posts: 6
Joined: 01 Apr 2008, 13:58
Auto:
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by mihoci »

Doar ce mi`am vopsit aripa si usa spate stanga si vreau sa zic ca nu se cunoaste deloc ca a fost lovita si revopsita...a iesit la culoare...impecabila.. :D :D :D

Deci vopsirea chiar e de calitate.

O sa revin cu poze
CT-11-AEM KIA CEE'D

User avatar
andrey23
Posts: 53
Joined: 21 Sep 2010, 15:05
Auto:
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by andrey23 »

ar trebui dat afara vopsitorul....nu se poate asa ceva

User avatar
Billy
Posts: 403
Joined: 25 Apr 2008, 23:25
Auto: Kia Cee'd
Location: Constanta

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by Billy »

eu am vopsit de 2 ori bara spate la Auto haus si aripile spate si nu am avut proble cu lucrarile facute.
Au fost mici chestii care s-au rezolvat cu un polish, dar am mai facut un drum pana la ei.
Ultima oara mi-au ramas geamurile patate de o solutie ceva, cand dadeam cu stergatoarele nu se curata, la fel si urme de vopsea/lac pe cauciuc. Am vorbit cu sefu' de la mecanica, se rezolva repede,....dar tre' sa mai fac un drum pana la ei.
Kia Cee'd HB - 1.4 Best - Machine Silver - 2008 ~ 195000 km
Ford Ecosport - 1.5 Titanium - Blazer Blue - 2019 ~ 62000 km

Post Reply

Return to “Raver Service”